Receta Gatimi

Si tė mėsoni se jua pėrgjojnė telefonin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23

  Si tė mėsoni se jua pėrgjojnė telefonin  Teknologjia moderne ua ka lehtėsuar tė gjithėve, edhe atė jo vetėm spiunėve dhe agjencive sekrete shtetėrore, qė tė dėgjojnė komunikimet tuaja private. Fatmirėsisht ka mėnyra pėr tė zbuluar nėse ju pėrcjellin.

  Kontrolloni se sa gjatė mban bateria e telefonit tuaj. Bateria e telefonit celular pėrdoret nė rastet e dėrgimit tė SMS-ve apo informatave me zė, ose gjatė aktivizimit tė mikrofonit pa kabllo. Nėse qėndrueshmėria e baterisė zvogėlohet nė mėnyrė drastike sesa nė rastet e zakonshme, madje edhe pas vendosjes sė baterisė sė re, telefoni juaj me gjasė pėrgjohet.

  Kontrollojeni temperaturėn e telefonit tuaj celular. Bateria bėhet e nxehtė kur pėrdoret, ndėrsa nėse ju nuk e keni pėrdorur telefonin celular dhe bateria ėshtė e nxehtė, atėherė kjo lė tė kuptohet se telefoni po shfrytėzohet pa njohurinė tuaj.

  Pėrcilleni ‘sjelljen’ e ēuditshme tė telefonit. Nėse celulari juaj fillon befasisht tė ndalet dhe lėshohet vetvetiu ose ju nuk mund ta ndalni, atėherė mund tė ndodhė qė dikush tjetėr shėrbehet me telefonin tuaj.

  Kushtoni rėndėsi mesazheve tė koduara. Nėse merrni njė mesazh tekstual nė formė kodi me shifra dhe simbole nė vend tė fjalėve, ky mund tė jetė tregues i tentimit tė transmetimit tė tė dhėnave nga personi i tretė.

  Dėgjoni zėrat nė prapavijė kur jeni duke biseduar. Jehona ose ‘klikėt’ mund tė shkaktohen nga pengesat nė transmetimin e tė dhėnave, sinjaleve ose zėrit, por shkaktar mund tė jetė edhe pajisja tė cilėn njė i tretė e pėrdor pėr pėrgjimin e telefonit tuaj celular.

  Kushtoni vėmendje gjendjes sė kredive. Nėse vėreni se keni shpenzuar diēka shtesė, ndėrsa ju nuk e keni shfrytėzuar, atėherė me gjase dikush tjetėr e shfrytėzon telefonin tuaj.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Po te pergjojne ate pun kan

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Faleminderit labe

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Falemnderit,shkrim me shumė rėndėsi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 05:16 PM
 2. Sezon provimesh?! Mėsoni si tė shmangni stresin!
  Nga labja nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-05-2011, 03:35 PM
 3. Mesoni shenjat e qarkullimit rrugor!
  Nga tony65 nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 02:44 PM
 4. A ua pėrgjojnė bisedat nė Skype?
  Nga aurel nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 07:38 PM
 5. Learn Albanian language / Mesoni Shqip
  Nga Llokumi_NY nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2007, 12:19 PM