Klienti:

Pasi qe perdora per nje kohe te gjate dhe te mire programin tim "E FEJUARA 1.0" , ky program filloi te mbushet me skedare(fajla) dhe dita e dites veq mbushej me shume. Vendosa te marr hapat e shpejt dhe e permirėsova (upgrade) programin nga "E FEJUARA 1.0" nė " GRUA 1.0".
Mirėpo mbas pak kohe ky program leshoi menjehere nje aplikacion qe quhet " BEBE 1.0", aplikacion, i cili ka zėnė shume hapsire ne kompjuterin tim Asgje nga keto qe ndodhen nuk ishin permendur ne manualin e programit. Nga ana tjeter "GRUA 1.0" filloi te futet vet automatikisht ne te gjitha programet e mia.
Aplikime te tilla si:
"DALJA-ME-SHOKE-PER-NGA-NJE-PIJE 10.3" dhe
"FUTBOLLI-I-SE-SHTUNES 5.0" nuk funksionojn me fare.
Nganjehere nje virus me emrin "VJERRA 1.0" shfaqet dhe me bllokon te gjithe sistemin, duke bere qe "GRUA 1.0" te sillet ne menyre te ēregullt. Nuk po mundem kurrsesi ta ē'instaloj programin. Doja te kthehesha te versioni i meparshem " E FEJUARA 1.0" por procesi i ē'instalimit eshte shume i nderlikuar.
Rreziku ne te cilin vihet i gjithe sistemi eshte i padurushem.
Dua te them se "BEBE 1.0" kam filluar ta pelqej e nuk kam deshire ta humbas. Ju lutem me ndihmoni!
Nje perdorues i deshperuar.
______________________________________

Pergjigja:

I dashur klient,
Veshtiresite tuaja jane normale ne mes shume perdorueseve dhe vijne si pasoje e disa gabimeve themelore ne konceptin e programit.
Shume perdorues levizin nga versioni "E FEJUARA 1.0" te "GRUA 1.0" me shpresen e kote se "GRUA 1.0" nuk eshte gje tjeter vecse nje program per argetimin ose sherbime te nevojshme baze. Megjithate ne po flasim per dicka shume me teper te nderlikuar.
"GRUA 1.0" eshte nje system I plot veprimi I krijuar per te kontrolluar te gjitha aplikimet e tjera qe jane brenda ne kompjuter.
Eshte pothuajse e pamundur te c'instaloni "GRUA 1.0" e te ktheheni tek "E FEJUARA 1.0". I njejti problem eshte dhe me "VJERRA 1.0". Kjo e fundit eshte nje program I vjeter, prej te cilit e ka origjinen edhe "GRUA 1.0". Keshtu qe vuan nga ceshtje pershtatshmeria.
Disa perdorues kane
tentuar te riformatojne gjithe kompjutrin edhe te instalojne programet "E DASHURA 8.0" + "GRUA 2.0"
duke besuar se ky version I ri do te zgjidhe veshtiresite qe kane pasur.
Perkundrazi problemet do te riten edhe me shume. Madje edhe nese versionet "GRUA 3.0" ose 4.0 do te duken ne treg ne nuk ju a rekomandojme. Me mire ngjituni pas programit "GRUAJA 1.0"
dhe mesoni ate mire ne menyre qe ti tejkaloni problemet qe mund te dalin.
Gjithashtu beni shume kujdes me cdo komande, sepse nganjehere reagon ne menyre krejt te papritur. Cdo defekt qe do te dale do te jete I lidhur (ka shume mundesi) me ceshtje komandesh. Ne ju inkuarajojme qe te futni ne kompjuter shume shpejt programin C:/FALJE.EXE.
Shmangni perdorimin e komandave ESC (Dalje) ose DELETE (Fshi), te cilat shpesh mund te menjanohen me perdorimin e programit te percaktuar, C:/FALJE/EDHE/LULE.
Qe programi te funksionoje mire, ne ju rekomandojme blerjen e paketes "KOSMETIKE 3.0" dhe "PUSHIME 5.1" ose "SIGURISHT-QE-KE-TE-DREJT-ZEMER 4.5'
Disa kliente jane shume te kenaqur me perdorimin e ketyre funksioneve.
Keshilla e fundit. Asnjehere, asnjehere mos instaloni ne kompjuter programin "NJE-E-DASHUR-TJETER-BJONDE 2.0" ose "E-DASHUR-E-FSHEHTE 3.1"
Keto programe nuk pershtaten me programin "GRUA 1.0" dhe mund te te shkaterrojne njehere e pergjithmone te gjithe sistemin.