4 fotot qė nuk duhen vėnė nė Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Wink 4 fotot qė nuk duhen vėnė nė Facebook

  Receta Gatimi


  Edhe pse mund tė keni aktivizuar tė gjitha klauzolat e mundshme qė mbrojnė privatėsinė tuaj nė Facebook, fotot e hedhura online mund t’iu vėnė nė rrezik apo (mė e pakta) nė siklet.

  Ja se si tė evitoni problemet duke mos publikuar nė profilin tuaj kėto 4 lloj fotosh:

  Mos posto foto qė pėrmbajnė tė dhėnat tuaja personale

  Nėse nuk doni tė jeni viktima tė sulmeve “hacker”, mos postoni foto ku tregoni patentėn qė keni marrė, apo certifikatėn e martesės. Nėse mendoni se Facebook siguron privatėsinė e fotove tuaja, gaboheni. Mjafton qė njė nga miqtė tė mos ketė aktivizuar opsionet e privatėsisė dhe tė dhėnat tuaja mund tė pėrfundojnė nė duar tė gabuara.

  Evitoni fotot e festave

  Shumė punėdhėnės pėrdorin Facebook-un pėr tė kontrolluar sjelljen e vartėsve tė tyre. Evitoni fotot “e ēmendura” dhe gjithmonė zgjidhni njė foto profili sa mė profesionale.

  Kini kujdes edhe me tag. Kėshilloni miqtė tuaj qė tė mos ju postojnė nė profil foto qė mund t’ju shkaktojnė probleme.

  Postoni foto ku jeni vetėm ju

  Edhe pse nuk ka lidhje me sigurinė, postimi i fotove ku dallohen edhe persona tė tjerė pranė jush mund t’ju heqė mundėsi tė mira nė jetėn sentimentale. Gjithashtu “pėrjashtimi” i njerėzve tė tjerė nga foto me anė tė prerjes mund tė shkaktojė dyshime: njė krah mund tė bėjė qė tė tjerėt tė mendojnė se jeni i zėnė.

  Kėshilla e fundit: Mos vini foto profili tė bėra me webcam. Cilėsia ėshtė jashtėzakonisht e dobėt.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shkoni ne studio

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ose hajdeni tek syrat e Lirenti.com se u a bejm ne

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook,10 rregullat qė duhen pėr njė sjellje korrekte
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 08:50 PM
 2. Facebook, publikohen fotot private tė Zuckerberg
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-12-2011, 12:00 PM
 3. Ndihme per te vene muzike ne Facebook!
  Nga Erdi nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-03-2011, 03:33 PM
 4. Ngarkoni fotot tuaja ne facebook me EasyPhotoUploader
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 12-10-2010, 06:34 PM
 5. Ndihme nuk me hapen fotot ne facebook
  Nga musa arusha nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-06-2010, 10:57 PM