Receta Gatimi

Shkarko Windows 8 Pre-Beta (Developer Preview)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Thumbs up Shkarko Windows 8 Pre-Beta (Developer Preview)
  Microsoft ne konferencen e tij te quajtur "Build" ka shpalosur Sistemin e ri Operativ Windows 8. Microsoft tani per tani ka hedhur ne treg edhe nje tablet nga Samsung me Sistemin Operativ Windows 8 Developer Preview (kjo qe ju mund te shkarkoni gjithashtu) dhe gjithashtu po kete sistem operativ e ka hedhur zyrtarisht edhe ne internet per shkarkim. Ju mund te shkarkoni Windowsin nga faqja zyrtare e Microsoft, ne te dy versionet, ate 32 dhe ate 64 bit. Sistemi eshte ende ne fazen e testimit (ende jo BETA) dhe gjate kohes (nese e keni instaluar) mund te merrni updates te reja qe edhe munden te bejne ndryshime ne nderfaqen e perdoruesit !

  Windows 8 System Requirements:

  1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
  1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
  16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
  DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

  Shkarko Windows 8 Developer Preview (Direkt Links)

  Windows 8 Developer Preview x86 (32bit) 2.8GB

  Windows 8 Developer Preview x64 (64bit) 3.6GB

  Vizitojeni faqen zyrtare te Build Windows;

  Windows 8 Produkt Key

  6RH4V-HNTWC-JQKG8-RFR3R-36498

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Pa dal Versioni i plot nuk me pelqen keshtu :S

  Po me pelqen shum ky por pertoj sepse kam instaluar shum programe qe me duhen edhe pertoj ti instaloj perseri

  po ndonje theme ose aplikacion ka qe e kthen windows 7 si 8-Pre-Beta

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Une e kam testuar ne VMBOX sepse keshtu pertova ta instaloj ne HDD, por nese don nje theme qe i ngjan Windows 8 me poshte mund ta shkarkosh  Shkarkon zip fajlin nga ketu e hap ate dhe brenda jane 3 Foldera: "Original aero.msstyles from Windows 8, Theme for Windows 7, UniversalThemePatcher_20090409"
  Hape folderin e UniversalThemePatcher dhe kliko mbi "UniversalThemePatcher.exe" (per 64bit kliko mbi x64) dhe kliko PATCH, hape folderin “Theme for Windows 7” dhe te gjitha fajlet qe ndodhen aty, beji copy dhe paste ne C:/Windows/Resources/Themes

  Restart PC dhe shko prap ne C:/Windows/Resources/Themes dhe kliko 2here mbi aero8 dhe theme do te instalohet.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Do ta vendos edhe un ne pc se mu merzit 7 tani do ta ve ne download

  Ice po mepas kur ta mar kete dhe kur te dali 8 final mund te bej Update me kete

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Faleminderit ice,por finali kur behet fjale te dali??? Se u beme disak kohe qe jemi aut fare

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  hmm ... majdi te them te drejten nuk e di sigurte nese mund ti besh update ne versionin final, por qe do vijne updates rregullisht per te jam i sigurt. Dhe munden edhe te bejne ndryshime ne pamje te jashtme e ndoshta edhe ne ate te brendshmen... por per update finale nuk e di ende :S

  @Kliton versioni final do dali ne 2012 !

  une e instalova ate themen ne Laptop spo duket keq... por se di ndoshta do ta instaloj edhe un ket Windows 8 Developer Preview ...

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Un tani do ta vendos ne pc do ta bej format me kete 8 njher ta shof

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Microsoft thot qe e ka bere te thjesht por mua mu duk shum i komplikuar dhe jo i pershtatshem per Kompjuterat! Fare mir idea mund te aplikohet tek versioni tablet ose telefonat.
 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  po Reni, edhe mua mu duk i komplikuar ne fakt per PC ... mu duk me shum per tablet ky ...

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Per tablet, ose pc me prekje! Me ngjan si Windows Phone 7-ta, sistemi qe kan telefonat! por i zmadhuar :S

  Ku do vej Microsoft me kete sistem!

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Ky ma prishi pc mua edhe Boot spo ben me pc tani :S do ta ve prap 7

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft leshon Windows Internet Explorer 10 Preview per Windows 7
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-11-2012, 02:31 AM
 2. Shkarko Windows 8 Release Preview
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-06-2012, 06:59 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 06:29 PM
 4. Bittorrent 8 Beta per Windows - Shkarko pa limit
  Nga ReniX nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 19-05-2011, 11:42 AM
 5. Shkarko Google Chrome 6 ne versionin Beta
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-08-2010, 03:22 PM