Shqipėria, mbi 1 milion pėrdorues tė Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Shqipėria, mbi 1 milion pėrdorues tė Facebook

  Receta Gatimi


  Sipas shėnimeve tė bazuara nė Internet World Stats, del se Shqipėria me njė numėr prej rreth 3 milion banorėsh ka mė shumė se 1 milion prej tyre tė regjistruar nė gjigantin social Facebook, e ndėrsa sipas Alexa.com Facebook ėshtė edhe faqja numėr njė nė Shqipėri pėr kah numri i vizitave ditore, duke lėnė kėshtu prapa Google e YouTube.

  Portali shqipmedia.com ka publikuar gjatė ditės sė sotme edhe njė artikull interesant qė ka tė bėjė me numrin e pėrdoruesve tė Facebook nė shtetin e Maqedonisė, ku sipas shėnimeve statistikore tė marra nga “Internet World State” del se Maqedonia numėron rreth 1 milion pėrdorues tė kėtij rrjeti social.

  Sipas statistikave tė publikuara aty rreth 838,300 qytetarė tė Maqedonisė kanė profil nė kuadėr tė rrjetit social Facebook, pėrderisa interneti gjen pėrdorim tek 1,507,400 persona dhe numėrohet qė penetrimi i internetit tė jetė diku rreth 50.9%.

  Nė anėn tjetėr Kosova vazhdon tė jetė e listuar aty me statistika tė pėrditėsuara tė numrit tė banorėve ku shėnohet se Kosova numėron 1,825,632 banorė, dhe qasje nė internet kanė 377,000 prej tyre qė nė kthim jep njė pėrqindje tė penetrimit tė internetit prej 20.7%. Ndėrsa statistikat pėr Facebook mungojnė.

  Nė nivel Evropian thuhet se ka mė shumė se 209 milion pėrdorues tė rrjetit social, ndėrsa pėrdoruesit mė tė mėdhenj tė internetit janė gjermanėt e pas tyre rustė, britanezėt, francezėt dhe turqit.

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Ju eshte bere varsi shqipetarve Facebook-u

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shqiptaret 24 ore ne facebook i ke

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  wee sa shum
  dhe 2/3 e tyre jan pa pun !!

 5. #5
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  "Shqipėria me njė numėr prej rreth 3 milion banorėsh" por mua pse me duket sikur jemi me shum !!!!!!!

 6. #6
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Facebook!


 7. #7
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Tek ky 1 milionshi nuk besoj se eshte llogaritur qe te gjithe adoleshentet kane nga 2 deri ne 10 account.
  Por po te llogaritesh edhe nr. e emigranteve qe i kane hapur llogarite ne vendet perkatese atehere si persona besoj se i ka 1 milione perdorues shqiptar fb

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e ver8 3r1k0 ! Te rinjte si ne Shqiperi poashtu edhe ne Kosove posedojne te pakten 3 llogari facebook-u ! Tani thone me eshte bllokuar llogaria, po normale qe eshte bllokuar se hapi 10 llogari dhe mos i rrespekto rregullat e Facebook-ut, ajo do te ndodhi ! Kjo eshte e ver8 qe ka me shume se 1 Milion perdorues.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Do ngelin njerezit pa buk dhe cik! Do han Face(buk)un!!!

 10. #10
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahaahh
  o reno reno alvano
  nuk osht facebuk ne shqip osht surratliber

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqipėria ka mbi 1 milion pėrdorues tė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-12-2010, 11:56 AM
 2. Facebook me 400 milionė pėrdorues dhe dizajn tė ri
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2010, 12:57 PM
 3. Facebook me 300 milionė pėrdorues
  Nga aurel nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2009, 02:10 PM
 4. Mbi 2 Milion pėrdorues te Fedora Core 6 (linux)
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-04-2007, 05:48 PM