Njė student italian ėshtė pėrfshirė nė librin e rekordeve “Guinnes”, pėr postimin me mė shumė komente ndonjėherė nė “Facebook”.

I quajtur Roberto Esposito, 26-vjeēarit i mbėrritė mė shumė se 389 mijė komente nė tre muaj, midis janarit dhe marsit 2011. Duke llogaritur komentet e dyfishta, numri i komenteve shkoi deri nė 540 mijė.

Pėr tė arritur kėtė rekord krejt tė veēantė, Roberto ėshtė ndihmuar edhe prej tre faqeve tė tij personale nė internet, me barcaleta dhe video nga incidente qesharake.

”Shkruajtėn gjithēka, disa luajtėn mendsh. Mė pas, u shndėrrua e lehtė tė shtohej numri i postimeve pasi hynė edhe njerėz qė donin tė shfrytėzonin postimin pėr arsye publicitare. Nė ēdo njė mijė komente, unė shtoja njė nga vetja, duke i nxitur njerėzit qė tė vazhdonin tė shkruanin ende. Mė pas, postimet u shndėrruan nė njė chat ku shkruhej ēfarėdo. Statusi fillestar humbi krejtėsisht dhe nėpėr tė dolėn me mijėra tema tė tjera”.