Instalimi i Ubuntu dhe krijimi i particionit tė ri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Instalimi i Ubuntu dhe krijimi i particionit tė ri

  Receta Gatimi

  Pėrshėndetje!Si mund ta instaloj Ubuntu 11.10 'dual boot' me Windows 7 dhe tė krijoj particion tė ri?
  Nėse mund tė mė tregoni sa mė detajisht,falemnderit

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ky artikull te shpjegon ne detaj instalimin: Linux Ubuntu Dual-Boot-me-Windows-7

 3. #3
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Une sapo e istalova ubuntu me win xp ......dual boot
  Istalimi ishte shume i lehte dhe pothuaj cdo gje u be automatikisht pa qene nevoja te beje ndonje nderhyrje.
  Particionin e ri e krijonte vete duke bere nje ndarje pothuaj ne mes te HD
  Per ubuntu si sistem nuk mund te them ndonje gje sepse akoma nuk e kam provuar si funksionon.
  Ajo qe me beri pershtypje si fillim eshte starti shume i shpejt ne krahasim me Windows.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  3r1k0, starti eshte me i shpejt se Windows sepse struktura qe perdor Linux per filet, nuk merr parasysh se sa i ngarkuar eshte HardDisku i kompjuterit!

  Kurse XP, sa me shum te kesh HD te mbushur me veshtir eshte te ndizet (rregullat e Microsoftit)

  Dhe per shum te tjera Linux kerkon shume me pak "burime" se cmund te kerkonte nje XP apo Vista!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Teoria e Evolucionit apo Krijimi?
  Nga EMAUS nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 04:45 PM
 2. Instalimi i kamerės nė Ubuntu 11.04
  Nga Atlantis nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 09:24 PM
 3. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM
 4. Video - Instalimi i Linux Ubuntu nė Shqip (filmim)
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 08:52 AM
 5. Ndime Krijimi i nje websit
  Nga useri-ri nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-06-2007, 11:12 PM