Receta Gatimi

Krijimi i nje Serveri me Filezilla


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 35
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Krijimi i nje Serveri me Filezilla

  I kam ndjekur te gjithe hapat e ketij tutoriali http://www.youtube.com/watch?v=SWuMR...eature=related.
  Problemi eshte se kur vendos adresen ip ne browser per te bere connect nuk ben Krijova edhe nje dns por as me ate nuk ben connect.Ju lutem me ndihmoni.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Problemi eshte se kam ip publike.A nuk mund te kete ndonje alternative?

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  A s@keni gje me thane o eksperta!!!

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Edhe keteve rregullova .tani me adrese personale qe lidhem me kompanine shperndarese vetem une mund te bej connect .Pse te tjret nuk mund te bejne connect?Ndoshta me kete mund te me ndihmoje ndonjė.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  problemi mund te qendroj tek ndonje firewall qe bllokon hyrjet ne server. disativoje nje her dhe provoje.

  fakti i IP-se dinamike statike, mund te ndikoj nese rinis kompjuterin

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Reno flm po mendoj se pa pasur ip private nuk mund te bej asgje qe te tjeret te bejne connect.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Ip, statike do te thuash!

  Mund ta trasformosh IP-ne dinamike ne statike me tools free, nese te intereson do shof per ndonje link!

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  NUK E DI SE SI TA THEM.PO TE SHPJEGOJ SISTEMIN E LIDHJES.UNE ME NJE IP QE NUK NDRYSHON VETE KUR E NDERRON KOMPANIA LIDHEM ME KOMPANINE PASTAJ ME ANE TE IP TE KOMPANISE LIDHEM NE INTERNET.KUR KLIKOJ NE INTERNET WHAT IS MY IP ME DEL IP I KOMPANISE NDERSA NE CMD IPCONFIG ME DEL ADRESA IP QE LIDH KOMPJUTERIN ME KOMPANINE.Shpresoj te me kesh kuptuar.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Tani, IP qe te del tek ip config mos eshte gje 192.168.xxxxx??

  shkruaj numrat e para te dy ip-ve!

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ip qe shikoj ne internet 130.0.
  Ne cmd 10.10

 11. #11
  PHP/CSS/HTML/Developer 10% Maska e V1S4R
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Vendndodhja
  tok
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  duhet me i pas ipstatike per met funksionu ky tutorial

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po nuk ban aspak.

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  dua te pyes per dicka. nese nje hdd peson dicka egziston mundesija e riparimit? behet fjal per hdd e laptopit tim. nje dite ne nerva e siper e godita laptopin dhe qe nga ai moment laptopi vetem ristartohet sa here qe e provoj ta ndez.. i vura hdd tjter dhe punonte ne rregull.

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Tua shpjegoi problemin .Nuk ka te bej ipstatik ne kete rast.Problemin e shfaq kompania ndermjetesuese isp-kompani-pc. Tani kompania ka nje ip adres direkt te lidhun ne internet ndersa unė kam nje ip qe me lidh me kompanine.Edhe po pėrdora vpn e njeta gje.Ky eshte problemi.Po pati ndonjė zgjidhje do me ndihmonit shumė.

 15. #15
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  po nqs isp te ka me firewall ???

  zakonisht default jane me firewall
  duhet ta hapesh ti (ne qofte se ka interface panel isp) ose beju request

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sinqerisht nuk te kuptoj.Problemi qendron se une lidhem me isp me ane te kompanisė shpėrndarėse.

 17. #17
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  dua te them se isp mund te kete mbyllur te gjitha portat.

  zakonisht i mbyllin ftp/telnet etj

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  UDEK TE KUPTOJ SE CFARE JE DUKE THENE PO PROBLEMI QENDRON SE KOMPJUTERI IM LIDHET ME INTERNETIN ME DY IP ADRESA KU NJERA ESHTE E ROUTERIT QE SIGURON LIDHJEN ME KOMPANINE E TJETRA E KOMPANISE E CILA LIDHET ME ISP.Ne internet mua mė del adresa e kompanise.ndersa ne ipconfig del ajo e lidhjes pc me kompanine.E theksoj qe kompania nuk eshte isp.

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  duhet te kuptoni 2 gjera, nese esht ashtu sic thua ti,qe kalon neper 2 ip lidhja jote me internetin atehere mbetet te ket 1 problem. ip qe te del ty ne ipconfig pra ip qe te lidh ty me kompanin mesa duket i perket nje routeri i cili i bllokon paketat hyrese nga interneti, pra me pak fjal duet te kontaktosh kompanin qe te forward-oj porten qe kerkon ti. Lidhja jote kalon ne 2 faza, psh ti shkon ne 1 faqe interneti dhe faqja kalon deri tek routeri me ip e kompanis me pas transferohet deri tek ty, pra duhet te jet nje block ne kete router qe ndalon te vijn vizitor ne serverin tend. fakti qe ti mund te lidhesh me serverin eshte se ti ndodhesh ne subnetin e kompanis dhe nuk ke ip te jashtme si 1 kompjuter interneti. me pak fjal, mundesia me e madhe esht te ket blockim nga firewall dhe ka shum mundesi te jen ne routerin me ip e kompanis. nuk zgjidhet nese nuk kontakton kompanin ( pasaj kete kompanit e bejn pasi duan klientel per serverat e tyre, nuk u leverdis qe dikush te hostoj materialet pa pages e kupton ca dua t them, mua me ndodhi e njejta gje me web serverin tim )

 20. #20
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  te kuptoj por e zeme se e heqi kete block cilėn ip duhet te perdor se ip ne ipconfig me lidh vetem brenda rrjetit te kompanisė?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Teoria e Evolucionit apo Krijimi?
  Nga EMAUS nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 04:45 PM
 2. Krijimi i nje sistemi operativ!!!
  Nga alfa1993 nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-07-2012, 04:34 PM
 3. Krijimi i Windows Vista
  Nga kristimcs nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-07-2009, 10:38 AM
 4. Nderrohet serveri
  Nga EMAUS nė forum Bashkėpuno, Propozoni Idet Tuaja
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 09:50 PM
 5. Ndime Krijimi i nje websit
  Nga useri-ri nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-06-2007, 11:12 PM