Receta Gatimi

Sherr nė ndeshjen Flamurtari-Skėnderbeu


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22

  Sherr nė ndeshjen Flamurtari-Skėnderbeu  Ndeshja Flamurtari-Skėnderbeu tashmė ėshtė mbyllur qetėsisht, pas njė situate kaosi, ku tifozėt vlonjatė hodhen sende tė forta nė fushė. Nė turma tė mėdha, tifozėt janė drejtuar dhe drejt automjeteve dhe autobusit tė futbollistėve, por e gjithė kjo ėshtė shmangur me sukses.

  Tifozėt vlonjat kanė dashur tė nxjerrin dufin e njė sezoni tė tėrė duke shfryrė mbi skuadrėn e Skėnderbeut nė ndeshjen e fundit tė kampionatit .Flamurtari -Skėnderbeu ka pėrfunduar me fitoren e vendasve 1-0 dhe nė fund, vlonjatėt kanė ngritur eshe njė kupė qė do tė thotė se ata janė fituesit moral tė kampionatit, por tifozėt edhe pas ndeshjes kanė shfryrė nė gjithcka qė u dilte para.

  Pas fėrshėllimės sė gjyqtarit Janku, e gjithė tribuna kryesore ėshtė shkatėrruar pasi tifozėt e Flamurtarit kanė shkulur karriget dhe kanė hedhur sende tė forta nė fushė. Mė pas, tifozėt kanė dalė nė rrugė dhe kanė bllokuar rrugėn duke kėrkuar pėr autobuzin e skuadrės korēare. Ėshtė krijuar njė situatė mjaft e tensionuar dhe njė kaos nė qytetin bregdetar. Ky kampionat ka pėrfunduar si mos mė keq dhe kjo situatė qė ėshtė krijuar ėshtė e paprecedentė ashtu si ėshtė edhe sjellja e Federatės sė Futbollit e cila nuk ka asnjė reagim dhe pėr mė shumė qė i ėshtė shmangur njė skene tė tillė. Njė kampionat qė duhet harruar sa mė shpejt tė jetė e mundur. Sa pėr kronikė, vlonjatėt e fituan ndeshjen e fundit duke i mposhtur kampionėt, ndėrsa ky sezon ka dhėnė edhe verdiktet e tij. Skėnderbeu kampion dhe nė Champison League sezonin e ardhshėm Flamurtari nė vend tė dytė dhe nė Europa League ku do tė luajė edhe Vllaznia bien direkt nė Kategorine e Parė, Besa dhe Elbasani. Nė play-out do tė luajnė Dinamo qė do tė pėrballet me Beslidhjen dhe Shkumbini qė do tė luajė me Mamurrasin.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Po normale ter fshatart e Vlores , ai shkon atje luan futboll fiton kupen ata Vetem shanin sikur nuk ka kuptim njeri do ta fitonte

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  ndonje akt shum i qyteteruar nuk ish ...por ate fjalen fshatar do e zv me TIFOZA TE FLAKT ne kulmin e nervave..duke reaguar ndaj padrejtesis qe ju be !!!
  kur esht zen shqiperia me greqin ne stadiume , ska then njeri nga ne " fshataret e shqiperis"...qe per nje fjal goje jan zen ...e jo me per hilera ne loj cf mund te ish ber

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Po normale ter fshatart e Vlores , ai shkon atje luan futboll fiton kupen ata Vetem shanin sikur nuk ka kuptim njeri do ta fitonte
  majdi nuk kan faj tifozet e vlores. po ta kesh ndjekur se si shkuan punet ne kampianatin shqiptare tdo e kishe kuptuar iritimin e tifozerise. dhe jo vetem tifozet e volres por cdo lloj tifozeri ashtu do bent me ate sjellje te pa drejet qe ju be flamurtarit. po thuajse se ja grabiten trofeun e kampionatit. federat shqiptare e futbollit doli hapur ne mbeshtetje te skenderbeut. po keshtu vuri edhe skuadra te tjera qe te luftonin per skenderbeun. dhe kunder flamurtarit duke perfshire dinamon vllaznine lacin shkumbinin. bylisin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 30-03-2012, 03:30 PM
 2. Flamurtari, ambasada nuk pajis me viza stafin
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-07-2009, 04:54 PM
 3. Flamurtari fiton takimin me Madheruellin
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-07-2009, 10:34 PM
 4. Kombėtarja pa Lorik Canėn nė ndeshjen me Maltėn
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-01-2009, 10:11 AM
 5. Sherr e shamata!
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2008, 08:18 AM