Si te instalojme Programe ne Ubuntu!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Si te instalojme Programe ne Ubuntu!

  Receta Gatimi

  Programet ne Ubuntu

  Ne kohet me perpara per te instaluar nje program ne sistemet linux duhet te shkruaje nga Terminali disa komanda shpesh here te gjata. Dhe here te tjera duhet te shkarkoje paketa, ti kompiloje dhe ekzekutoje!

  Por gjerat kane ndryshuar! Shikoni videon ne vijim se sa thjeshte eshte te instalosh nje program ne Ubuntu (Linux)


 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Miredita!Videoja mua nuk me hapet???!??!Une thjesht doja te pyetja se si ne ubuntu mund te bejme desktop setting??!!Faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te instalojme Brushes ne Photoshop CS
  Nga iWeb nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-12-2011, 03:39 PM
 2. Si te instalojme ēfaredo programi ne Linux Ubuntu
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 19-11-2010, 03:26 PM
 3. Si te instalojme Programe dhe Lojra ne iPhone
  Nga ReniX nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-03-2010, 10:38 AM
 4. Si t'i instalojmė drajverat?
  Nga Sefedini nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-03-2009, 08:28 PM
 5. [TUT] Si tė Instalojmė portalin PHPNUKE
  Nga Lirenti nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-06-2007, 09:51 PM

Etiketat pėr kėtė Temė