Dashuria nė distancė, sfidė e cila mbijeton


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Dashuria nė distancė, sfidė e cila mbijeton

  Receta Gatimi


  Lidhja nė distancė ka shumė pėrparėsi, veēanėrisht nė zhvillimin e tė dy partnerėve si karaktere, por ka sukses me shumė komunikim, besim nė tė ardhmen e pėrbashkėt dhe teknologji.

  Nė SHBA mė shumė se tre milionė e gjysmė persona kanė lidhje nė distancė, por edhe nė regjionin tonė kjo formė e lidhjeve ėshtė gjithnjė e mė e shpeshtė, pėr shkak tė numrit tė shtuar tė njerėzve qė shkojnė nė studime apo punė jashtė. Nėse lidhja do tė mbijetojė varet sė pari nga angazhimi dhe pėrpjekjet e tė dy partnerėve, si dhe periudha e tė qenit larg, thonė kėshilluesit e dashurisė.

  Shumė njerėz qė tashmė kanė qenė nė njė lidhje tė tillė, shpesh pėrfundojnė pėrsėri nė tė, edhe pse kanė pohuar qė nuk do ta pėrsėrisin pėrsėri njė gjė tė tillė. Ekspertėt kėtė e shpjegojnė me pėrparėsitė qė i ofron njė lidhje e tillė nė krahasim me “ato normale”. Pėrparėsitė e saj mė tė mėdha janė koha e tepėrt e lirė gjatė sė cilės partneri mund tė zhvillojė interesat e veta, koha kualitative e kaluar sė bashku, pikėrisht pėr shkak qė takimet janė mė tė rralla dhe gėzimit tė pritjes sė takimit tė ardhshėm.

  Gjeneratat e reja kanė mė shumė mundėsi pėr tė mbajtur lidhjen nė distancė me ndihmėn e telefonave dhe internetit, tė cilat nuk i kanė pasur gjeneratat e mėhershme, por edhe lidhje tė tilla ka pasur mė pak, shpjegojnė psikologėt.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Varet se sa zgjat, per arsye pune dhe mund te largohesh, por e di qe se shpejt do rikthehesh!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Interesante, sfiduese.Jam duke perjetuar nje lidhje te till, dhe te them te drejten qendrone cfare eshte then me larte, por eshte shume sfiduese ne shume drejtime.Ne distance meson durimin, besimin, qendrimin e duhur.Zhvillon lidhjet shpirterore mes dy prtnereve etj etj.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ruthi Lexo postimin
  Interesante, sfiduese.Jam duke perjetuar nje lidhje te till, dhe te them te drejten qendrone cfare eshte then me larte, por eshte shume sfiduese ne shume drejtime.Ne distance meson durimin, besimin, qendrimin e duhur.Zhvillon lidhjet shpirterore mes dy prtnereve etj etj.
  Me pak fjale po te funksionon? Sa ndryshe mund te jet lidhja ne distanc qe kthehet ne te "vertet"?

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Nuk e di nese mund te them funksionon normalishte...por le te themi qe pritja eshte e embel..

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  eshte e vertet

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  them se mbijeton ather kur dashuria esht e fort dhe e vertet
  qe i ben ball cdo pengese
  sepse ne te kundert , kjo largesi kthehet ne armikun kryesor te lidhjes

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e elannur
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jam duke perjetuar nje lidhje ne distance prej 2 vitesh...ndoshta ato cka jane cituar me siper mund te qendrojne si fjale por do thoja qe eshte gjithsesi nje lidhje qe te shkakton dhimbje duke ditur se ndjen mungesen e te qenit prane me ate qe do por qe fatkeqesisht nuk ke mundesi ti gjendesh prane dhe te ndash shume gjera me te...prania fizike nuk mund te zevendesoje distancen kurresesi

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Kur nje dashuri eshte e madhe dhe e vertet nuk ka distance qe ta shuaj,perkundrazi behet edhe me e fort!

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  jo gjithmone...

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e hamide
  Anėtarėsimi
  Aug 2012
  Vendndodhja
  malisheve
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kur dashuria eshte e vertet dhe e forte nuk ka rendesi largesia qe i ndan dy personat me rendesi eshte qe ti jesh besnik asaj dashurie dhe te mos mendosh per gjera te parendesishme si psh a thua ku eshte ? me ke eshte ? qfare po ben ne keto momente ? por ta mendosh te ardhmen.

 12. #12
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Shume persona ketu flasin me te degjuar gjithsesi nuk ua uroj ta provoni

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Shume persona ketu flasin me te degjuar gjithsesi nuk ua uroj ta provoni
  Ke shume te drejte!...per here te pare ta mbeshtes mendimin

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Shume persona ketu flasin me te degjuar gjithsesi nuk ua uroj ta provoni
  mos fol mo se vec e prish!

  Respekte! (:

 15. #15
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Sot, 20:03 PM nderroj mendim 180°

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahaha nderroje sa te duash o Loliiiiiiii e kemi me vendim ne qitap ...fol po ta mbajti..kemi prova qe Arjol djali sec tha ne oren 7:53 min e 13 sekonda ...hahahhaa

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Sfide - Komunikime per Kampionatet e Lojrave!
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 06:47 PM
 3. Si te mbroni nje lidhje ne distance
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-06-2011, 03:01 PM
 4. Ferguson: Top katėrshja, sfidė pėr tė gjithė
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 10:21 PM
 5. Si te kontrollojme nje Kompiuter ne distance?
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-10-2007, 05:15 AM