Paqartesi te ndryshme!


Temė e Mbyllur
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Paqartesi te ndryshme!

  Receta Gatimi

  1)A mund te me tregoni ju lutem si mund te editoj shkrimin tim pasi ta kem postuar? U mundova te gjej butonin "ndrysho" apo "edit" dhe uk e gjeta dot.
  2)Si mund te ndryshoj avatarin tim? Jo vetem me ane te url-se por edhe kur dua te vendos ndonje fotografi nga kompjuteri im.

  Faleminderit paraprakisht,

  konti

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Nje pyetje tjeter! Ku ndodhet paneli i anetarit? Sa here qe futem ne forum dua te shoh nese kam marre pergjigje ne temat qe kam shkruar. Keshtu veproj tek forumet e tjera. Si mund ta bej kete gje ketu ne kete forum?

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Edhe dicka tjeter! Dy here u mundova te vendos nje imazh nga ato qe ka vete forumi dhe dy here deshtova.

 4. #4
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga konti\";p=\"271
  1)A mund te me tregoni ju lutem si mund te editoj shkrimin tim pasi ta kem postuar? U mundova te gjej butonin "ndrysho" apo "edit" dhe uk e gjeta dot.
  2)Si mund te ndryshoj avatarin tim? Jo vetem me ane te url-se por edhe kur dua te vendos ndonje fotografi nga kompjuteri im.


  Faleminderit paraprakisht,

  konti
  Ateher te falenderoj per keto paqartesi se na ndihmon te kuptojm interesat ne iterfacė te anetareve.
  BUTONI MODIFIKO ka qene i disponueshem ne disa forume, "Bota Shpirterore" eshte shtuar kohet e fundit dhe aty nuk eshte vendos akoma. Do e azhornojm se shpejti.
  Per sa i perket Avatareve do te shtohet dhe opsioni ngarko nga PC foto me dimesione 80x80.

  Edhe dicka tjeter! Sad Dy here u mundova te vendos nje imazh nga ato qe ka vete forumi dhe dy here deshtova. Sad
  Per vendosjen e nje imazhi ka shume mundesi, njera nga keto dhe me e shpejta eshte me BASHANGJITJE "Attachment".
  Pasi te kesh shtypur butonin PERGJIGJU mund te zgjedhesh nje file nga pc ne Hapesiren pak me posht postit.
  Tjetra eshte ajo duke e ngarkuar imazhin ne servera te ndryshem , siē eshte dhe http://imageshack.us/ me e perdorura.
  Pasi ta keni ngarkuar imazhin mund te kopjoni CTRL+C kodin hotlink for forums , dhe mjafton vetem ta kaloni ketu te post, *CTRL+V.


  Nje pyetje tjeter! Ku ndodhet paneli i anetarit? Sa here qe futem ne forum dua te shoh nese kam marre pergjigje ne temat qe kam shkruar. Keshtu veproj tek forumet e tjera. Si mund ta bej kete gje ketu ne kete forum?
  Paneli Anetarit po e shtoj siper menus me kater opsione , quhet "PROFILI" nqs me zygjeroni ndonje emer tjeter mund ta vendos me kenaqsi.

  faleminderit dhe nje here...

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Edhe dicka tjeter! Sad Dy here u mundova te vendos nje imazh nga ato qe ka vete forumi dhe dy here deshtova. Sad
  Per vendosjen e nje imazhi ka shume mundesi, njera nga keto dhe me e shpejta eshte me BASHANGJITJE "Attachment".
  Pasi te kesh shtypur butonin PERGJIGJU mund te zgjedhesh nje file nga pc ne Hapesiren pak me posht postit.
  Tjetra eshte ajo duke e ngarkuar imazhin ne servera te ndryshem , siē eshte dhe http://imageshack.us/ me e perdorura.
  Pasi ta keni ngarkuar imazhin mund te kopjoni CTRL+C kodin hotlink for forums , dhe mjafton vetem ta kaloni ketu te post, CTRL+V.

  Kerkoj falje se nuk jam shpjeguar mire. Nuk kam dashur te vendos imazh por nje nga avataret qe ndodhen ne forum. Dy here u perpoqa te ve nje avatar nga ato te forumit dhe dy here deshtova.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Ateher te falenderoj per keto paqartesi se na ndihmon te kuptojm interesat ne iterfacė te anetareve.
  BUTONI MODIFIKO ka qene i disponueshem ne disa forume, "Bota Shpirterore" eshte shtuar kohet e fundit dhe aty nuk eshte vendos akoma. Do e azhornojm se shpejti.
  Per sa i perket Avatareve do te shtohet dhe opsioni ngarko nga PC foto me dimesione 80x80.

  [/quote]

  Ok, faleminderit, por me sa shoh butoni "Modifiko" nuk ndodhet as ketu. Mendoj se eshte mire qe cdo zone e forumit ta kete kete mundesi. Megjiahte eshte akoma heret. Take it easy! *

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  U mundova te gjej gjithashtu edhe butonin e citimeve, por nuk e gjeta dot. Jo ate qe mund te citosh nga nje post ketu, por kur do te citosh nga nje shkrim tjeter qe nuk ndodhet ne postin te ciit i pergjigjesh. P.sh. bej copy&paste nga nje shkrim tjeter ne nje cep tjeter te forumit dhe ate shkrim dua ta citoj. Cili eshte butoni qe duhet te perdor ne menyre qe te citoj ate shkrim?

  Me falni per shqetesimet por do bej edhe disa pyetje te tjera. Jam pak injorant per sa i perket ketyre gjerave keshtu ju lutem beni pak durim.

  Cfare eshte "You Tube", cfare eshte "r" (insert real media file)?, cfare eshte "flash file"?, cfare eshte "X2?

  Ju faleminderit!

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Per pyetjet e bere kemi hapur nje hapesire te posaēme, te ilustruar me imazhe
  mund te gjeni pergjigjen per pyetjet e bera ketu
  http://lirenti.com/modules.php?name=For ... opic&p=288

  Faleminderit

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e konti
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Postime
  74
  Reputacioni
  0

  Re: Paqartesi te ndryshme!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX\";p=\"289
  Per pyetjet e bere kemi hapur nje hapesire te posaēme, te ilustruar me imazhe
  mund te gjeni pergjigjen per pyetjet e bera ketu
  http://lirenti.com/modules.php?name=For ... opic&p=288

  Faleminderit
  Faleminderit Reni!

Temė e Mbyllur

Tema tė ngjashme

 1. Barsaleta Te Ndryshme
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 25-09-2014, 02:25 PM
 2. Vitaminat e ndryshme
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 09:36 PM
 3. Kuriozitete te ndryshme...
  Nga aldo24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 07:53 AM
 4. Te ndryshme
  Nga Cuore RossoNero nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 28-05-2007, 09:47 AM