Facebook, publikohen fotot private tė Zuckerberg


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Facebook, publikohen fotot private tė Zuckerberg

  Receta Gatimi


  Problemet e sigurisė nė Facebook kanė prekur edhe vetė Mark Zuckerberg, themeluesin e kėtij rrjeti shoqėror.

  Njė nga 750 milionė pėrdoruesit pėrfitoi nga njė mangėsi nė sistemin e sigurisė sė Facebook pėr tė hyrė nė profilin e Mark Zuckerberg dhe tė bėnte publike fotot e tij private.

  Fatmirėsisht pėr multimiliarderin e ri nuk ka asgjė skandaloze nė kėto foto. Bėhet fjalė pėr disa imazhe ku Zuckerberg ėshtė duke gatuar dhe disa tė tjera sė bashku me tė fejuarėn (Priscilla Chan) dhe qenin e tij. Gjithashtu ka foto tė tij me presidentin e SHBA-sė, Barack Obama.

  Facebook ka bėrė tė ditur se ishte njė problem i pėrkohshėm dhe tashmė gjithēka ėshtė rregulluar, por kjo gjė do tė shtojė edhe mė shumė dyshimet mbi mungesėn e privatėsisė dhe sigurisė qė ndjejnė shumė pėrdorues tė kėtij rrjeti social.

  article-2070749-0F14242800000578-147_634x475.jpg

  article-2070749-0F14242C00000578-307_306x423.jpg

  article-2070749-0F14243C00000578-332_306x423.jpg

  article-2070749-0F14243000000578-943_634x422.jpg

  article-2070749-0F14243800000578-829_306x423.jpg

  article-2070749-0F14242100000578-755_634x475.jpg

  article-2070749-0F1423FC00000578-60_634x473.jpg

  article-2070749-0F1423F300000578-206_634x417.jpg

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Mir qe nuk i paska nxjer ndonje te palar

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Mir qe nuk i paska nxjer ndonje te palar
  po pse budalla esht ai  pas ksaj ngjarjeje urojm qe tani te rritet siguria e privatesis ne fb

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po pse budalla esht ai  pas ksaj ngjarjeje urojm qe tani te rritet siguria e privatesis ne fb
  plus njo (+1)

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  reklam puro!

  (ka nevoj vall? apo frika nga G+?)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pyetje rreth Mesazheve Private ne Facebook
  Nga junisa nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 10-02-2013, 10:58 AM
 2. Ndihme per faqet private ne Facebook
  Nga paolo maldini nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-07-2012, 10:27 PM
 3. Foto Private ne Facebook
  Nga dajaivogel nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-01-2012, 12:23 PM
 4. Zuckerberg paralajmėron pajisje tė llojllojshme Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2011, 01:44 AM
 5. Facebook do tė mundėsojė krijimin e grupeve private
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 07:11 AM