Cigarja, shkaktarja kryesore e kancerit tė mushkėrive


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Unhappy Cigarja, shkaktarja kryesore e kancerit tė mushkėrive

  Receta Gatimi


  Cigarja jo vetėm qė rrit rrezikun e prekjes nga kanceri i tė tė gjitha organeve, transmeton Starti njoftimet, por ėshtė shkaktare edhe e aborteve dhe moszhvillimit normal tė fėmijės.

  Specialistėt pohojnė faktin se mosha e pėrdorimit tė cigares ka rėnė megjithėse ajo dėmton shumė organizmin e njeriut. Nėnat dhe baballarėt pėrbėjnė njė shembull themelor nė largimin e tė rinjve nga cigarja. Edhe shtypi luan njė rol shumė tė rėndėsishėm. Ne shohim sesi tė rinjtė ndikohen nga reklamat dhe lajmet. Krahas duhanpirėsve edhe personat pranė tyre dėmtohen nga tymi i cigares.

  Shoqėria e sotme po informohet dhe ndėrgjegjėsohet edhe mė shumė pėr sa i pėrket rreziqeve tė cigares dhe shihet njė rritje e numrit tė personave qė dėshirojnė ta lėnė atė.

  Personat tė cilėt dėshirojnė tė lėnė duhanin duhet ta dėshirojnė me tė vėrtetė kėtė dhe tė jenė tė vendosur.

  Pas lėnies sė cigares tek personat nė fjalė mund tė shfaqen dėmtime tė gojės. Kjo kryesisht vihet re tek personat e grupmoshave 30-40 vjeē. E rėndėsishme ėshtė qė persona tė tillė tė marrin mbėshtetje profesionale.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Me pak fjal te ter te kqijat

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ka edhe te mire aty ktu ...

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Me pak fjal te ter te kqijat
  te tera te keqijat i ka , vertet  icemannn..lexoi mir lexoi

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te tera te keqijat i ka , vertet  icemannn..lexoi mir lexoi
  eee ...

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ice, ti e le apo te la?

  ēudi qe merresh me keto tema, apo tu ka fut frika hihii!

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha Reni ne fakt e provuam te ndahemi, por nuk eci

  paj jane disa gjera ashtu si i thone ata, por jo 100%

 8. #8
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Ngaqe e pin Ice Prandaj nuk jane 100% Apo e bojne te madhe kto

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  haha them qe i zmadhojne pak gjerat kto

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cigarja elektronike ndihmon nė lėnien e duhanit
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2011, 01:33 PM
 2. Cigarja e mėngjesit, mė e rrezikshmja
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-08-2011, 12:10 AM
 3. Shitet ne ankand cigarja e Churchill
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 09:27 PM
 4. Ēaji i gjelbėr dhe inflamacioni i mushkėrive
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2009, 09:43 PM
 5. Vitaminat kryesore
  Nga ema_d nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-01-2008, 02:56 AM