Beqare... por e lumtur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e dDiana
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  80
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Talking Beqare... por e lumtur

  Receta Gatimi

  Rregullat se si ta mbijetosh vetminė e madje ta shijosh atė


  1 - Para sė gjithash: harroni ēdo rregull
  Jeni ju vetė qė hartoni rregullat, qė vendosni se ēfarė do tė bėni (dhe ēfarė nuk do tė bėni), ēfarė do tė hani, kur do tė ngriheni nga shtrati. Ndėrgjegjėsohuni se mund tė bėni ēfarė tė doni, kur tė doni.

  2 - Mos kini frikė tė pėrkėdhelni veten
  Mos pėrtoni tė bėni njė vaskė tė ngrohtė sapo mbėrrini nė shtėpi, tė pini njė aperitiv dhe thjesht tė blini njė tufė lulesh pėr kėnaqėsinė tuaj.

  3 - Kujdesuni pėr miqtė
  Merrni shoqet nė telefon, ftojini ndonjėherė pėr darkė ose pėr tė pirė ndonjė gjė dhe flisni me to se si e kaloni ditėn. Mos rrini pėr shumė kohė vetėm (por kujdes: nuk duhet tė dilni patjetėr ēdo mbrėmje, sepse duhet tė mėsoheni tė mos keni frikė tė qėndroni vetėm nė darkė nė shtėpi).

  4 - Qėndroni tė pėrgatitura
  Merrni tė gjitha e_mailat: qė tė mos ktheheni asnjėherė nė njė shtėpi "bosh": nė njė shtėpi ku nuk gjeni asgjė pėr tė ngrėnė dhe ku nuk mund tė bėni asgjė. Pėrpiquni tė mbani gjithmonė ndonjė gjė tė mirė nė frigorifer dhe ca videokaseta me filmat tuaj tė preferuar.

  5 - Dhe, nė fund, mos i qani kurrė hallin vetes
  Tė jesh beqare ėshtė gjė e bukur; do tė thotė liri absolute dhe pavarėsi. Tė jesh beqare ėshtė edhe shumė nė modė.  Kur ndihesh e trishtuar

  1 - Kur nuk je hiē nė qejf dhe nėse ke kondicioner nė shtėpi, ngrije temperaturėn nė maksimum. Pėrndryshe vėr nė prizė tė gjitha ngrohėset, derisa mjedisi tė arrijė temperaturėn tropikale.

  2 - Zhvish tė gjitha rrobat me ngjyra tė trishtuara, si e zeza, grija dhe kafja. Ēlirohu nga getat bezdisėse dhe vish njė fund tė kuq, njė kėmishė tė bardhė dhe shumė varėse etnike.

  3 - Dėgjo muzikė amerikano-jugore, e cila do tė tė kujtojė diellin qė shkėlqen, detin blu dhe rėrėn e nxehtė poshtė kėmbėve tė zbathura.

  4 - Kėrce e pėrkundu deri sa tė tė marrė uria.

  5 - Pastaj ndriēoje kuzhinėn me dhjetėra qirinj dhe pėrgatit gjellė pikante qė ngrohė zemrėn.

  /Telegrafi/

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  i/ vetem/e nuk je asnjehere i/e lumtur !

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  i/ vetem/e nuk je asnjehere i/e lumtur !
  .....ose te pakten jo per shum koh !!
  vetmin dhe plakjen i kam fobi

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e dDiana
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  80
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  your OPINION :A

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga dDiana Lexo postimin
  your OPINION :A
  gjithmonė !

 6. #6
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  12
  intresante

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  interesante ... por mos i mesoni me mire keto rregulla... vetmia eshte armik ne te gjitha drejtimet...

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  5 - Dhe, nė fund, mos i qani kurrė hallin vetes
  Tė jesh beqare ėshtė gjė e bukur; do tė thotė liri absolute dhe pavarėsi. Tė jesh beqare ėshtė edhe shumė nė modė.

  hahahahaha qenka dhe ne mode pa le...interesant...

 9. #9
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  te me falni mua por me sa di une ne kohen time beqar i thoshnin personit/es qe s'ishte i martua
  apo jo??

  neqofte se kete kuptim ka akoma atehere RROFSHIN SA MALET BEQARET (femrat sidomos ;p)
  po pa ato ne "sklleverit" do vrisnim veten.

  dDiana, meqe ra muhabeti nga behesh ti?
  se mos jemi afer dhe e analizojme me shume ceshtjen ;p

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gratė beqare janė mė inteligjente.
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-01-2013, 08:15 PM
 2. Cfare kerkojne Meshkujt beqare?....
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 10:16 AM
 3. Nese vazhdoni keshtu, do tė mbeteni beqare
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 05:07 PM
 4. Nese vazhdoni keshtu, do tė mbeteni beqare
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 05:04 PM
 5. Pse femrat beqare shokun me te ngushte kane Lotin
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2010, 07:12 PM