Bariē jep dorėheqjen pas humbjes sė turpshme


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1

  Bariē jep dorėheqjen pas humbjes sė turpshme

  Receta Gatimi

  Rumania luan tenis me kuqezinjtė, fiton 6-1

  Humbja e turpshme 6-1 e Kombėtares shqiptare nė Bukuresht ka shtyrė trajnerin Bariē tė japė dorėheqjen nga posti i trajnerit tė kuqezinjve. Vendimi ėshtė marrė pak minuta pas pėrfundimit tė ndeshjes qė dėnoi Kombėtaren shqiptare me vendin e pestė nė Grupin G. Kanė mjaftuar dy humbjet nė katėr ditė qė situata e Bariē tė ndryshojė krejtėsisht dhe ai ka deklaruar se nuk do tė ulet mė nė stolin e pėrfaqėsueses shqiptare. "Jam i lodhur, jam 75 vjeē tashmė. Nuk mund tė drejtoj mė Kombėtaren shqiptare. Jap dorėheqjen e parevokueshme", ishin fjalėt e tij pas takimit me presidentin e FSHF-sė, Armand Duka. Nė fakt, ndeshja e djeshme ka vėrtetuar se diēka nuk shkon te kuqezinjtė, qė janė dorėzuar pa kushte nė njė takim ku duhej medoemos njė rezultat pozitiv pėr tė ruajtur pozitat nė grup.

  Nė fillimin e takimit tė djeshėm, Shqipėria ishte rreshtuar mė e kujdesshme nė mbrojtje, duke lėnė vetėm Bogdanin nė sulm. Por prapavija kuqezi nuk funksionon, sidomos krahu i majtė, ku aktivizohet Vangjeli. Si rrjedhojė, vjen dhe goli i parė i Rumanisė nė minutėn e 22-tė, kur Koēish pason nė qendėr pėr Dikėn qė falėnderon duke e dėrguar topin nė rrjetė. Shqipėria pėrpiqet tė reagojė, por dy herė radhazi Skela humb mundėsi tė mira pėr tė shėnuar. Kovaēiē vendos tė ndryshojė diēka, dhe largon pikėrisht Vangjelin pėr tė aktivizuar Kapllanin, por kjo ēorganizon krejtėsisht skemėn kuqezi, me pasojat qė shihen pak minuta para fillimit tė pjesės sė dytė. Tamash dyfishon shifrat me ekzekutimin e njė goditjeje dėnimi nė minutėn e 54-t, ndėrsa pak minuta mė vonė Curri ndėshkohet me karton tė kuq dhe lė para kohe fushėn e lojės. Nė minutėn e 62-tė vjen edhe goli i tretė rumun, kėtė radhė me Nikulae, qė shfrytėzon shpėrqendrimin e kuqezinjve. Kapllani shkurton diferencėn vetėm dy minuta mė vonė, por gėzimi i kuqezinjve zgjat pak sekonda, pasi me rifillimin e lojės ėshtė Nikulae qė shėnon pėrsėri. Pėr tė kurorėzuar paraqitjen katastrofike tė mbrojtjes, Lila dhe Dede shkaktojnė dy 11-metėrsha brenda tre minutash, tė cilėt transformohen nė gol nga Marica dhe Dika. Pėr mė tepėr, Dede merr kartonin e dytė tė verdhė dhe largohet edhe ai nga fusha me karton tė kuq, duke lėnė Shqipėrinė me 9 lojtarė. Stafi kuqezi ēudit tė gjithė, duke aktivizuar Hykėn e Bakajn, ndonėse nė fushė nuk kishte asnjė qendėrmbrojtės, ndėrsa nė stol ishte Rrustemaj. Por kjo thjesht vulos natėn e shėmtuar tė Kombėtares qė e pėrfundon grupin eliminator nė vendin e 5-tė, vetėm falė dhuratės sė Bullgarisė qė fitoi nė Slloveni. Pas hedhjes sė shortit tė Botėrorit, pritet njė mbledhje nė FSHF, ku do tė pėrcaktohen fajtorėt e kėsaj jave katastrofike pėr futbollin shqiptar, si dhe do tė fillojė kėrkimi pėr trajnerin e ri tė kuqezinjve.


  Bariē, fundi i karrierės si kuqezi

  Oto Bariē u emėrua nė stolin e pėrfaqėsueses shqiptare nė fillimin e korrikut tė vitit 2006. Pasi nėnshkroi kontratėn me FSHF-nė, ai bėri tė ditur se gjatė kėtij edicioni do tė mundohej tė rinovonte skuadrėn, ndėrsa do tė pėrpiqej tė ngjiste njė vazo mė lart Kombėtaren. Gjatė qėndrimit tė tij nė vendin tonė, ai arriti tė afronte disa futbollistė tė rinj qė debutuan me Kombėtaren, si Kastrati, Vangjeli, Berisha, Bulku, Hyka, Lila dhe Bakaj. Nė tė njėjtėn kohė ai largoi disa prej "veteranėve" tė Kombėtares, si Tare, Hasi, Aliaj dhe Murati. Por pikėrisht idetė e tij mbi trajtimin e tė gjithė lojtarėve si tė barabartė dhe kritikat ndaj emrave tė njohur bėnė qė ai tė humbte mbėshtetjen e grupit tė futbollistėve. Nė dy ndeshjet e fundit, nė mėnyrė tė pashpjegueshme tė njėjtėt lojtarė qė morėn dy barazimet ndaj Bullgarisė dhe luajtėn nė mėnyrė tė shkėlqyer ndaj Holandės, zhgėnjyen me rezultate katastrofike.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e LAKJA
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  TIRANE
  Postime
  164
  Reputacioni
  0

  Re: Bariē jep dorėheqjen pas humbjes sė turpshme

  Baric per mua tranjeri me i mire qe ka pasur Shqiperia.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Bariē jep dorėheqjen pas humbjes sė turpshme

  eshte me se e ditur qe kombetares i intereson vetem leku, per ata nuk ka rendesi rezultati dhe vlerat, shume keq

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Drita e “turpshme” e semaforit shkakton kaos nė trafik
  Nga gjendar nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 11:51 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-10-2009, 08:57 PM
 3. Beyonce ėshtė e turpshme nė shoqėri
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-08-2009, 08:40 PM
 4. Baric: Portugezet nuk moren fryme ne Shqiperi
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-07-2009, 08:52 PM
 5. Kombetarja, jep doreheqjen Arie Haan
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 09:49 AM