Receta Gatimi

Si te keni nje Timeline te veēant ne Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Thumbs up Si te keni nje Timeline te veēant ne Facebook


  Tani qė Facebook Timeline ka dale pothuajse nė profilin e secilit, ne po shohim shfaqjen e disa shėrbimeve tė shkėlqyera qė ju mundėsojnė tė krijoni njė “Cover Photo” nė maje tė profilit tuaj, nė njė formė shumė kreative.

  Gjersa nė tė kaluarėn ka pasur shėrbime qė ju kanė mundėsuar tė zgjidhni njė stok-foto tė shkėlqyer pėr baner, kėto faqe tė pėrzgjedhura nga Mashable ofrojnė njė mundėsi mė tė shkėlqyer tė personalizimit.

  Picscatter - u mundėson tė krijoni njė montazh tė imazheve tė miqve, faqeve apo albumeve tuaja dhe ta shfrytėzoni si “cover photo”.  Profile Picture Maker’s Timeline Cover Banner – Kjo vegėl e shkėlqyer ėshtė njė mundėsi shumė e mirė pėr tė dizajnuar banerin tuaj. Ju mund tė ngarkoni dhe editoni fotografinė tuaj nė prapavijė, tė ngarkoni fotografi shtesė dhe tė shtoni tekst apo tė “vizatoni” nė imazh. Pėrveē kėsaj ju mund tė zgjidhni edhe disa prej imazheve standarde qė ofrohen pėr ju.  FaceItPages’ Timeline Cover Tool – Mė e pėrshtatshme pėr profesionistėt qė e shfrytėzojnė Facebook’un si njė vegėl pėr tė gjetur shoqėri tė re. FaceItPages’ ėshtė njė shėrbim pa pagesė qė kėrkon njė regjistrim tė thjeshtė nė fillim pėr tė startuar. Nė momentin qė jeni brenda, ju mund tė zgjidhni disa prej prapavijave, tė ngarkoni njė logo apo njė imazh mė tė vogėl sekondar dhe tė shtoni linka me tekst drejt rrjeteve tjera sociale. Madje ju mund tė ngarkoni edhe imazhin tuaj si prapavijė.  Cover Canvas Photos – Cover Canvas ju ofron tre vegla tė veēanta pėr fotografi kryesore tė profilit tuaj. Hapi i parė ėshtė gjenerimi i njė montazhe tė imazheve nga fotografitė e profilit tuaj – dhe ka template tė ndryshme prej tė cilave mund tė zgjidhni. Faqja ėshtė shumė e thjeshtė pėr tė pėrzgjedhur dizajne tė ndryshme, ndėrsa kalimi prej njė imazhi nė njė tjetėr ėshtė aq i thjeshtė sa realizohet me njė prekje butoni.  Cover Canvas Name - Opsioni i radhės ju mundėson tė krijoni njė ilustrim tekstual tė emrin tuaj. Ashtu si mė parė, ka opsione tė panumėrta qė mund tė zgjidhni dhe hulumtoni pėr tė plotėsuar dėshirėn tuaj.  CoverJunction - Pėrveē ofrimit tė shėrbimit pa pagesė ku ju mund tė zgjidhni imazhet qė shfrytėzoni pėr cover photo, CoverJunction ju mundėson tė ngarkoni fotografitė tuaja pėr tė shtuar elemente nė anėn kreative. Pėrveē kėsaj CoverJunction ju oforn edhe disa gjėra tjera argėtuese si fotografinė qė keni pėlqyer mė sė shumti tė shfaqur nė njė format argėtues, apo opsione tjera si miqtė mė i mirė nė Facebook.  Bonus: J4 Timeline Covers Facebook App - ėshtė njė shėrbim arėgtues me cover-photo nė template tė caktuar. Gjersa ju mund tė zgjidhni prej imazheve qė janė tė gatshme, kėto template janė mjaft argėtuese. Ju mund tė gjeneroni edhe njė pėrzgjedhje tė rėndomtė tė imazheve prej njė apo mė shumė albumeve tuaja nė Facebook.
  Mos harroni tė na ndiqni nė Facebook.com/Lirenti dhe nėse ju ka pėlqyer ky artikull, mos nguroni ta ndani me shoqėrin tuaj nė Facebook, Twitter apo Google+.
  Kliko "Like","Tweet" apo mbi butonin "+1"!

  Burimi-Pc World
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 08-01-2012 mė 12:19 PM. Arsyeja: burimi

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Kete cover se kam kuptuar pse duhet te ishte kaq i madh! Pastaj e kthejn ne nje cilesi shuuuuuuuuuuuuuuum te dobet :S qe imazhi duket skandal!

  dhe ne perdorim imagjinata e njerezve eshte pafund!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook kėrkon $100 per t`i derguar njė mesazh dikujt qe nuk e keni tek shoqėria
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2013, 09:59 PM
 2. Design: Si te keni nje Design Unik per Profilin Timeline ne Facebook
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-11-2012, 07:32 PM
 3. Internet: Si te ēaktivizoni Facebook Timeline
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-07-2012, 05:31 PM
 4. Imazhe per Cover Facebook Timeline
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 27-07-2012, 10:06 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 11:25 PM