Receta Gatimi

Si tė pėrdorim forumin...


Temė e Mbyllur
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Si tė pėrdorim forumin...

  [align=center]- Si tė pėrdorim Forumin[/align]

  - Leximi i njė postimi dhe modifikimi i tij.  Duke u referuar te imazhi:

  1- Hapim njė teme tė re nė kėtė kategori.
  2- I pėrgjigjesh postimit nė mėnyrė tė avancuar.
  3- I pėrgjigjesh postimit nė mėnyrė tė shpejt. (hapesira nė fundfaqe)
  4- Parashikimi nqs doni tė printoni postin.
  5- Butoni CITO (kur doni tė citoni postimin e njė anėtari)
  6- Butoni Modifiko (kur keni bere disa gabime nė postimin tuaj dhe doni ta modifikoni)
  7- Raportoni njė POSTIM jashtė teme ose jashtė rregullave.
  8- Hapėsirė me butana pėr profilin e anėtarit.(profili, PM"dergon mesazh privat",adresat e mezanxherit, etj *)
  9- Informacione mbi anėtarin. (data e rregj, nr postimeve, avatari, etj)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Si tė pėrdorim...

  Tė kuptojm interfaēen e forumit.


  - Si tė pėrgjigjemi/postojm nė forum!


  *(funksioniojn duke sekesionuar tekstin dhe shtyp butonin perkates.) (cdo buton formatimi ka shpegimin me kalimin e mousit siper)

  Referuar imazhit mėsipėrm.

  1- Pozicionimi i testit (Bllok, Majtas, Qendror, Djathtas)
  - Bllok
  - Majtas
  - Qender
  - Djathtas

  2- Formatimi tekstit (Bold, Italik, Me nenvize, Me vize ne mes)
  - Theksuar
  - Italik
  - Me nenvize
  - Vize ne mes

  3- Krijon shirti lexues, orientimi sipas shigjetave

  -Krijon nje hije dritė (punon vetem me Internet Explorer)
  - Krijon nje tekst shumengjyresh (punon vetem me Internet Explorer)

  - Drejtojn tekstin majtas/djathtas

  4- Formatime citimeve
  - nqs doni te shkruani nje kode
  - nqs doni te shkruani nje cod php apo gjuhe tjeter
  - nqs doni te citoni nje tekst te postuar nga dikush apo nje theni tjeter
  - nqs doni te krijoni nje buton per te par tekstin

  * (funksioniojn duke sekesionuar tekstin dhe shtyp butonin perkates.) (cdo buton formatimi ka dhe shpegimin me kalimin e mousit siper imazhit)

  5-Vendos materiale shtes ne forum, imazhe, video etj.
  - Vendos imazhe ne postim (shtyp ikonen dhe shkruaj adresen ku ndodhet imazhi)
  - Vendos nje material flash
  - Vendos nje video (shkuani adresen e videos dhe permazat)
  - Vendos nje tingull (Shkruani adresen e tingullit apo kenges)
  - Vendos nje file rm (Real Media)
  - Vendos nje filmin nga siti video.google.com (kopjo adresen dhe e shkruan duke shtyp ikonen)
  - Vendos nje filmin nga siti youtube.com (kopjo adresen dhe e shkruan duke shtyp ikonen)
  - Krijon nje list
  - Heq te gjithe kodet bbcode nga postimi


  vazhdon...

 3. #3
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Si tė pėrdorim...

  Referuar Imazhit te postimit siper

  6-
  Hapesira e Tekstit qe do postohet

  7-
  Opsione te forumit

  8-
  Vendosja e Emocioneve (nje klik mbi img qe deshironi ose Trego... per me shume img)

  9-
  Vendosja e nje skedari me bashkangjitje. (Klikoni siper butonit dhe nga pc juaj lokal zgjidhni nje file persh, zip, rar, jpeg, gif, psd, etj - vendosni nje koment dhe shtyp mbi Shto bashkangjitje)

  10- Titulli i Temes

  11- Mund te konsultoni postimet e bera ne ate teme.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  po per te fshire nje postim te cilin e ke derguar gabimisht, si i behet per ta fshire, se mua me iken ca kot sot

 5. #5
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  Perdor butonin qe eshte afer cito...

  dhe butonin per te shtuar apo hequr fraza nga postimi

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  Shume pune e vyer kjo qe bere Lirenti

  Ishte vertet e nevojshme te sqaroheshin keto.

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  ky buton nuk me del fare mua ketu.
  por dalin vetem dhe si t'ia bej?

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  Modifiko mesazhin duke shkruajtur

  "Per tu ELEMINUAR"

  Dikush nga mod/smod do ta fshi...


  flm

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  Atehere ne rregull, por edhe nje gje tjeter:
  Pasi postimi fshihet, a ruhet gjendja e pikeve?

  flm.

 10. #10
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Si tė pėrdorim forumin...

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga genti23\";p=\"3277
  Atehere ne rregull, por edhe nje gje tjeter:
  Pasi postimi fshihet, a ruhet gjendja e pikeve?

  flm.

  Gjendja e pikeve fshihet per postimin aktual.

Temė e Mbyllur

Tema tė ngjashme

 1. Problem me forumin
  Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 09:10 PM
 2. Viti me i sukseshem per forumin
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-01-2011, 10:37 AM
 3. Ndihme - Si ta bej si ju forumin?
  Nga Kujta nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 10:39 PM
 4. kerkese per forumin
  Nga Mentor_gv nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 08-02-2009, 12:23 PM
 5. Komente per forumin
  Nga nina nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 06:29 PM