UEFA shpall Lionel Messi lojtarin me te mire ne bote per vitin 2011


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e arjolim
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  UEFA shpall Lionel Messi lojtarin me te mire ne bote per vitin 2011

  Receta Gatimi

  Superylli i Barcelonės, Lionel Messi, e ka fituar pėr tė tretėn herė radhazi ēmimin mė tė madh individual qė ndahet nė futboll- FIFA Topi i Artė.

  Sulmuesi argjentinas ka mposhtur bashkėlojtarin e tij te Barcelona, Xavi Hernandez dhe rivalin e tij kryesor, Cristiano Ronaldo (Real Madrid), pėr ta arritur rekordin e Michel Platinit, duke e fituar tri herė radhazi kėtė ēmim prestigjioz.

  Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola, fitoi ēmimin e trajnerit mė tė mirė, ndėrsa nė konkurrencė pati Jose Mourinhon (Real Madrid) dhe Sir Alex Fergusonin (Manchester United), i cili u nderua me ēmimin ‘FIFA Presidential Award’.

  Ēmimi pėr futbollisten mė tė mirė tė vitit 2011, i shkoi japonezes Homare Sawa. Ylli i Santosit, Neymar, mori ēmimin ‘FIFA Puskas Award’ pėr golin mė tė bukur, derisa ēmimi ‘FIFA Fair Play’ i shkoi Federatės Japoneze tė futbollit.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ky e meriton!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ky si mi eshte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi
  Nga paolo maldini nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 17-04-2012, 01:43 AM
 2. Skuadra me e mirė nė Botė 2011
  Nga Berii nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2011, 05:09 PM
 3. Me ke do ta festoni Vitin e Ri 2011!
  Nga gjendar nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 17-12-2010, 09:01 PM
 4. Lionel Messi GFX
  Nga B|1n1 nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-02-2010, 01:49 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 07:34 PM