Roma ka zbuluar se ka nėnshkruar me sulmuesin tinejxher uruguaian, Nicolas Lopez.

Lopez kishte arritur marrėveshje qė gjatė verės dhe iu nėnshtrua testeve mjekėsore disa muaj mė parė, por pėr shkak tė afateve dhe zvarritjeve gjatė procedurave ai ka arritur tė nėnshkruajė kontratėn vetėm tash.

Nacional dhe Federata Uruguaiane e Futbollit do tė fitojnė njė milionė dollarė pėr transferimin