Facebook hap vende pune, 235 mijė nė BE, 3 mijė vetėm nė Shqipėri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Facebook hap vende pune, 235 mijė nė BE, 3 mijė vetėm nė Shqipėri

  Receta Gatimi


  Tė jesh gjithmonė nė linjė ėshtė njė zakon i kėndshėm pėr shumė njerėz. Rrejti social ėshtė njė shpikje e madhe nėse mendon se me anė tė tij mund tė organizosh aktivitete dhe tė mbetesh nė kontakt me zhvillime e fundit dhe tė flasėsh me miqtė.

  Tiranė, 28 janar 2012, NOA/Rid Bulku – Tė jesh gjithmonė nė linjė ėshtė njė zakon i kėndshėm pėr shumė njerėz. Rrejti social ėshtė njė shpikje e madhe nėse mendon se me anė tė tij mund tė organizosh aktivitete dhe tė mbetesh nė kontakt me zhvillime e fundit dhe tė flasėsh me miqtė.

  Por Facebook ka dhe njė aspekt shumė mė praktik. Sipas tė dhėnave tė kompanisė “Deloitte”, Facebook ka arritur tė krijojė rreth 232 mijė vende pune nė Europė. Studimi i bėrė nga kompania “Deloitte” ka marrė njė sėrė tė dhėnash pėr tė pėrcaktuar hapjen e vendeve tė punės.

  Me anė tė Facebook, ndėrmarrjet kanė komunikuar dhe reklamuar mė mirė produktet e tyre, duke rritur tė ardhurat nga shitja dhe mė pas kanė zgjeruar aktivitetin. Kompanitė qė kanė pasur mė shumė sukses fal Facebook janė ato qė prodhojnė produkte teknologjike.

  Sipas studimit vendet e punės janė hapur duke rritur tė ardhurat e kompanive. Vetėm kompanitė nė BE, fal Facebook kanė arritur tė grumbullojnė rreth 15.3 miliardė euro nga reklamimi dhe vendosja e kontakteve me klientėt me anė tė rrjetit social.

  Nė Itali llogariten rreth 34 mijė vende pune tė hapura falė Facebook dhe tė ardhurat rreth 2.5 miliardė euro. Kurse nė Shqipėri, besohet tė jenė rreth 3 000 shtetas tė punėsuar direkt ose indirekt pėrmes kėtij rrjeti social, raporton agjencia NOA.al.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e iWeb
  Anėtarėsimi
  Jul 2011
  Postime
  89
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Me ne fund, doli diēka me vlere nga Facebooku per shqiptaret vende puneee

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Tani doli Shqiperia nga kriza nuk ka me te papune

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hyn nė Gines, 389 mijė komente statusit nė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-10-2011, 01:51 PM
 2. Trashet ne pune, demshperblehet me 50 mije USD
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:46 PM
 3. Keni vetem 20 mije lek - Cfare do te blinit?
  Nga ReniX nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 26-03-2011, 05:50 PM
 4. Facebook nė krizė? Vetėm 34 mijė pėrdorues e braktisin
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 05:28 PM
 5. Vret djalin e vetem per 200 mije leke
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 02:02 PM