Receta Gatimi

Nga 1 marsi Pasaportat jobiometrike dalin jashte perdorimit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12

  Unhappy Nga 1 marsi Pasaportat jobiometrike dalin jashte perdorimit

  Duke filluar nga data 1 mars 2012 tė gjithė shtetasit shqiptarė mund tė udhėtojnė jashtė shtetit vetėm me pasaporta biometrike.  Me vendimin nr. 913 datė 21.12.2011 Per nxjerrjen nga qarkullimi tė pasaportave jobiometrike pėrpara mbarimit tė afatit tė vlefshmerisė Kėshilli i Ministrave i Republikės sė Shqipėrisė ka vendosur qė pasaportat jobiometrike do tė jenė tė vlefshme si dokument udhėtimi deri nė datėn 1 mars 2012, thuhet nė njė njoftim tė Ambasadės sė Republikės sė Shqipėrisė nė Bernė.  Nė kėtė njoftim tė Ambasadės janė bėrė publike pėr qytetarėt e Shqipėrisė edhe procedurat e aplikimit pėr dokumentet e identfikimit:

  Ēdo shtetas qė ka mbushur moshėn 16 vjeē mund tė pajiset me letėrnjoftim elektronik (kartė identiteti) dhe pasaportė biometrike.

  Shtetasit mbi moshėn 16 vjeē mund tė kryejnė njė aplikim tė vetėm pėr t’u pajisur njėkohėsisht me tė dy dokumentet (letėrnjoftim elektronik dhe pasaportė biometrike).

  Ēdo shtetas nėn moshėn 16 vjeē mund tė pajiset vetėm me pasaportė biometrike.

  Ēdo shtetas mbi moshėn 16 vjeē mund tė aplikojė pėr pasaportė biometrike vetėm pasi tė jetė pajisur me letėrnjoftim elektronik.

  Nė rast humbjeje/vjedhjeje/dėmtimi/ose ndryshimi tė pėrbėrėsve tė gjendjes civile, shtetasi mund tė aplikojė sėrish pėr dokumentet e identitetit (letėrnjoftim elektronik/pasaportė biometrike) nė zyrat e aplikimit.


  Po ashtu bėhen publike edhe tė dhėnat se cilat dokumente janė tė nevojshme pėr aplikim tė dokumenteve tė reja identifikimi (letėrnjoftim elektronik dhe pasaportė biometrike)
  Shtetasit shqiptarė duhet t'i paraqesin kėto dokumente:
  • Kuponi i letėrnjoftimit elektronik pėr aplikim (kupon i pagesės, i cili blihet pranė ēdo zyre tė postės shqiptare);
  • Kuponi i pasaportės biometrike pėr aplikim (kupon i pagesės, i cili blihet pranė ēdo zyre tė postės shqiptare);
  • Njė dokument i vlefshėm me fotografi i aplikuesit.

  Ēdo shtetas qė ka aplikuar mund tė tėrheqė dokumentet e identitetit (letėrnjoftimin elektronik dhe pasaportėn biometrike) 15 ditė pas aplikimit.

  Letėrnjoftimi elektronik tėrhiqet nė zyrėn pėrkatėse tė aplikimit, nga vetė aplikuesi.

  Pasaporta biometrike tėrhiqet nė drejtoritė/komisariatet e policisė nė Shqipėri. Tėrheqja e pasaportės biometrike kryhet nga aplikuesi, kujdestari ligjor pėr shtetasit nėn 16 vjeē ose nga persona tė autorizuar me prokurė tė posaēme, si dhe nga pjesėtarė tė afėrt tė familjes (bashkėshort/i/ja, prindi, fėmija).

  Njė letėrnjoftim elektronik kushton 1 200 lekė, ndėrsa pasaporta biometrike kushton 6 000 lekė.

  burimi

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  po normale tani duhet perdorur pasaportat biometrike !

  Te gjith Shqiptaret kete dite e kane pritur, qe te levizin lirshem neper vendet e tjera te Europes ...

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Po POsi GjErAT QE DuHEN DUhEN DhE PeR PaSOJ BIO METrIJa ESHtE E DOMOSOShME

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Al Capone Lexo postimin
  Duke filluar nga data 1 mars 2012 tė gjithė shtetasit shqiptarė mund tė udhėtojnė jashtė shtetit vetėm me pasaporta biometrike.  Me vendimin nr. 913 datė 21.12.2011 Per nxjerrjen nga qarkullimi tė pasaportave jobiometrike pėrpara mbarimit tė afatit tė vlefshmerisė Kėshilli i Ministrave i Republikės sė Shqipėrisė ka vendosur qė pasaportat jobiometrike do tė jenė tė vlefshme si dokument udhėtimi deri nė datėn 1 mars 2012, thuhet nė njė njoftim tė Ambasadės sė Republikės sė Shqipėrisė nė Bernė.  Nė kėtė njoftim tė Ambasadės janė bėrė publike pėr qytetarėt e Shqipėrisė edhe procedurat e aplikimit pėr dokumentet e identfikimit:

  Ēdo shtetas qė ka mbushur moshėn 16 vjeē mund tė pajiset me letėrnjoftim elektronik (kartė identiteti) dhe pasaportė biometrike.

  Shtetasit mbi moshėn 16 vjeē mund tė kryejnė njė aplikim tė vetėm pėr t’u pajisur njėkohėsisht me tė dy dokumentet (letėrnjoftim elektronik dhe pasaportė biometrike).

  Ēdo shtetas nėn moshėn 16 vjeē mund tė pajiset vetėm me pasaportė biometrike.

  Ēdo shtetas mbi moshėn 16 vjeē mund tė aplikojė pėr pasaportė biometrike vetėm pasi tė jetė pajisur me letėrnjoftim elektronik.

  Nė rast humbjeje/vjedhjeje/dėmtimi/ose ndryshimi tė pėrbėrėsve tė gjendjes civile, shtetasi mund tė aplikojė sėrish pėr dokumentet e identitetit (letėrnjoftim elektronik/pasaportė biometrike) nė zyrat e aplikimit.


  Po ashtu bėhen publike edhe tė dhėnat se cilat dokumente janė tė nevojshme pėr aplikim tė dokumenteve tė reja identifikimi (letėrnjoftim elektronik dhe pasaportė biometrike)
  Shtetasit shqiptarė duhet t'i paraqesin kėto dokumente:
  • Kuponi i letėrnjoftimit elektronik pėr aplikim (kupon i pagesės, i cili blihet pranė ēdo zyre tė postės shqiptare);
  • Kuponi i pasaportės biometrike pėr aplikim (kupon i pagesės, i cili blihet pranė ēdo zyre tė postės shqiptare);
  • Njė dokument i vlefshėm me fotografi i aplikuesit.

  Ēdo shtetas qė ka aplikuar mund tė tėrheqė dokumentet e identitetit (letėrnjoftimin elektronik dhe pasaportėn biometrike) 15 ditė pas aplikimit.

  Letėrnjoftimi elektronik tėrhiqet nė zyrėn pėrkatėse tė aplikimit, nga vetė aplikuesi.

  Pasaporta biometrike tėrhiqet nė drejtoritė/komisariatet e policisė nė Shqipėri. Tėrheqja e pasaportės biometrike kryhet nga aplikuesi, kujdestari ligjor pėr shtetasit nėn 16 vjeē ose nga persona tė autorizuar me prokurė tė posaēme, si dhe nga pjesėtarė tė afėrt tė familjes (bashkėshort/i/ja, prindi, fėmija).

  Njė letėrnjoftim elektronik kushton 1 200 lekė, ndėrsa pasaporta biometrike kushton 6 000 lekė.

  burimi
  ME PAk FJALe ESHTE E dETYRUESHME 72000 LeK TE VjETra Se Pa NJEReN NUK BeN PUNE TjETrA Pa LLOGARITUR BREDHJeT ETJ ETj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kompjuterėt personalė po dalin jashtė mode
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 02:32 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-06-2011, 04:31 PM
 3. Pasojat e pėrdorimit tė celularit
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-03-2011, 11:24 PM
 4. Kartat e identitetit dhe Pasaportat biometrike
  Nga ariuputrak nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 09:40 AM

Etiketat pėr kėtė Temė