Facebook nxjerr nė shitje pėrdoruesit - Futet ne Wall Street


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Arrow Facebook nxjerr nė shitje pėrdoruesit - Futet ne Wall Street

  Receta Gatimi

  “Facebook” nxjerr “nė shitje” pėrdoruesit  Lajmėrimi se “Facebook”, rrjeti mė i madh shoqėror, ėshtė duke planifikuar tė shesė pesė miliardė aksione nė bursė, duke vlerėsuar kompaninė nė total nė 100 miliardė dollarė, ka krijuar shumė spekulime pėr milionerėt e miliarderėt e rinj qė do tė krijohen.

  Por, janė tė paktė ata qė kanė pyetur se ēfarė ka nxjerrė realisht “Facebook” nė shitje. Pėrgjigja? Klientėt e tij, secilin prej 845 milionė personave qė kanė njė llogari nė kėtė rrjet shoqėror.

  ”Facebook”, qė prej themelimit ėshtė bazuar nė dy lajmotive. E para, ajo e bashkimit tė njerėzve kudo ndodhen dhe e dyta, premtimi se hyrja nė kėtė rrjet do tė mbetet gjithmonė pa para.

  Megjithatė, pėrderisa rrjeti nuk kėrkon para nga klientėt e tij, kjo do tė thotė se ata nė tė vėrtetė janė produkti qė kompania shet. Vlera e “Facebook” pėrllogaritet nė bazė tė numrit tė personave qė e pėrdorin.

  Me njė ushtri prej mė shumė se 800 milionė personash, gjysma e tė cilave e pėrdorin “Facebook” nė mėnyrė tė pėrditshme, rrjeti ėshtė shndėrruar nė mediumin e ėndėrruar pėr tė gjithė kompanitė e mėdha qė duan tė reklamojnė.

  Nė fakt, nėpėrmjet disa kodeve tė sofistikuara, sa herė qė kėrkon diēka nė “FB” ose duke u bazuar tek preferencat e like qė ēdokush realizon, pėrllogariten interesat e secilit dhe kėshtu pėrzgjidhen reklamat qė personit do t’i interesonin.

  Duke u kuotuar nė bursė, ekspertėt parashikojnė qė “Facebook” tė bėhet shumė mė komercial nga sa ėshtė, duke nxjerrė pėrfitime edhe mė kolosale prej pėrdoruesve tė tij, tė cilėt janė malli i vėrtetė qė do tė nxirret nė bursė.

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Sikur te kishim mundesi te blinim ndonje Aksion te Facebook!

  Faleminderit
  AL

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Do ishte fantastike,por

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Al Capone Lexo postimin
  Sikur te kishim mundesi te blinim ndonje Aksion te Facebook!

  Faleminderit
  AL
  Cne ne ore

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrdoruesit e rrjetit Facebook marrin mė shumė se qė japin
  Nga abdullah92 nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2012, 10:51 PM
 2. Kinezja nxjerr nė shitje virgjerinė pėr tė blerė “iPhone 4”
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2011, 09:09 PM
 3. Google u padit sepse ka nxjerr nė pah tė brėndshme nė Street View
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-12-2010, 01:20 AM
 4. Pėrdoruesit e Facebook-ut mė tė rrezikuar nga astma
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2010, 07:25 PM
 5. Pėrdoruesit e Facebook shumė naivė nė manaxhimin e privacisė
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-12-2009, 06:59 PM