Receta Gatimi

Art i mrekullueshėm me hije


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Thumbs up Art i mrekullueshėm me hije


  Nė pamje tė parė duken vetėm si grumbuj plehrash tė zakonshme por dy artistė kanė arritur qė t’i bashkojnė nė mėnyrė tė tillė qė tė krijojnė hije qė duken jashtėzakonisht shumė reale.

  Britanikėt Tim Noble dhe Sue Webster kanė projektuar dritė ndaj krijimit tė tyre 3D me plehra duke i shndėrruar ato nė diēka krejt ndryshe.

  Nė njė nga punimet tė titulluar “White Trash” (Plehrat e Bardha), ata kanė pėrdorur plehra shtėpie tė grumbulluara pėrgjatė 6 muajve dhe pas 6 muajsh tė tjera pune kanė krijuar “hijen” e tyre duke pirė verė dhe cigare.

  Puna e tyre mund tė ndahet nė “veprat me dritė” dhe “veprat me hije”.

  “Mundohemi tė bėjmė punime qė habisin publikun”, Shprehet Webster.

  Burimi

  Foto:


 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Cfare ideje! Te luash me dritat eshte vertet bukur!

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Shume te bukura, ate me plehra e kane publikuar me pare!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vende tė mrekullueshėm nga bota - cilėsi e mirė
  Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2008, 02:27 AM