Per floke fantastik..perdorni vajin e ullirit!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Per floke fantastik..perdorni vajin e ullirit!

  Receta Gatimi

  Provojeni vajza pasi eshte shume e vertet..Vaji i ullirit i ushqen flokėt. Mjafton ta aplikoni nė flokėt tuaj,lereni disa orė pėr disa ditė dhe do tė shihni rezultatin….
  Tė gjithė ne dėshirojmė qė tė kemi flokė tė gjatė, me shkėlqim dhe tė bukur. Ju mund ta keni flokun e tillė pėr vetėm 9 ditė…
  Merreni njė enė dhe nė tė shtoni pak vaj ulliri me masė qė tė mbulojė tė gjithė flokun tuaj. Pasi tė arrijė njė temperaturė mesatare, atėherė e largoni nga ena dhe me tė i lyeni flokėt. Kėtė masė e mbani pėr disa orė nė kokė. Mė efikase ėshtė qė masa tė mbahet nė kokė pėr mė shumė orė. Pastaj i shpėrlani mirė e mirė qė mos tė mbetet vaji nė kokė.
  Kjo procedurė vazhdon pėr 9 ditė dhe ju menjėherė do tė shini ndryshimin.

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  inati im te mbaj me or te tera vajin ne koke -.- buuuu

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e junisa
  Anėtarėsimi
  Jan 2011
  Postime
  56
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  vaji i ullirit mund ta ushqej flokun
  por ka permbajtje aciditeti
  kshu qe kjo qe ti thua mund te jet e vertet....por jo per cdo lloj floku ama ,,,sepse mund te shkaktoj dhe renie masive te tij

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Personalisht kam shume vjet qe e aplikoj vajin e ullirit..dhe kam floke te gjate dhe shume te bukur..prandaj mendova qe te rekomandoj nje recete te tille...megjithse kjo gje eshte shume e njohur nder vite...flitet shume per kete..por une me teper bazohem tek praktika..e kam provuar vete dhe mund te them qe nuk e nderroj me asnje lloj maske ne bote..

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Beini edhe cik me kos edhe vete fiks hahaha

 6. #6
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kujdes me keto recetat se do ngeleni tullace ;p


  cdo gje do doktorin, shkoni e beni nje testim lekures se kokes (lekure me vaj/pavaj etj)e pastaj perdorni receta made in www

 7. #7
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Per te mos rene floku, duhet te perdorni shampo kuajsh! - keni par ndonje kal pa qime!

  Ky eshte nje fakt i vertet, ne Spanj, ka nje boom shitjesh se shapmpove per kuaj qe perdoren nga njerezit!

 8. #8
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Al Capone hahahaahah
  ja ke FUT

 9. #9
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Nese floku eshte i yndyrshem, vaji i ullirit mund ta perkeqsoj!

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Mendimi eshte i lire njerez..! Gjithsecili shpreh opinionin e vet..teorikisht...praktikisht eshte vertetuar qe eshte nje kure absolute! dhe kjo djema vlen vetem per femrat jo per ju...keshtu qe kursejini komentet.jo per gje por gjynah te harxhoni ide per gjera pa interes..hahahhaha

 11. #11
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  motra, une thashe qe ka te beje tipi i lekures , qofte femer ose mashkull.
  ne baze te tipit qe ke (doktori) cdo produkt ka effekte te ndryshem

  ...si puna e shampuaneve

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  motra, une thashe qe ka te beje tipi i lekures , qofte femer ose mashkull.
  ne baze te tipit qe ke (doktori) cdo produkt ka effekte te ndryshem

  ...si puna e shampuaneve
  Ok UDEK...te dhashe nje kunderpergjigje flash..ke te drejte..duhet te bazohemi dhe tek pergjigja jote...

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Do ta kem parasysh edhe pse i kam floket 3mm

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Do ta kem parasysh edhe pse i kam floket 3mm
  hahahahhahhahaah

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  kjo sesht tem shoqerore ku cdo njeri do shprehi mendimin e vet
  gjerat qe kan lidhje me shendetin ose duhen , ose sduhen ber !
  gjithsesi ....vaji i ullirit esht vertet ushqyes i flokut , por duhet patur parasysh lloji flokut .....dhe si cdo mask ( floku apo fytyre ) nuk duhet ber me shum se 1 apo 2 her ne jav
  ne te kundert , ka pasoja negative nrm

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vaji i ullirit i shendetshem per floket
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 19-09-2013, 09:56 PM
 2. Planet fantastik, peizazhet mė tė bukura nė Tokė
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-11-2012, 07:22 PM
 3. Vaji i ullirit, formula e shėndetit dhe bukurisė
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-03-2012, 04:49 PM
 4. Semundjet qe sheron Vaji i Ullirit
  Nga Nerti nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-11-2011, 05:48 PM
 5. [INFO] Falas dhe Fantastik Lirenti.com ToolBar
  Nga ReniX nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-12-2006, 04:24 PM