Disa thenie per dashurine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Disa thenie per dashurine

  Receta Gatimi

  Ketu mund te postoni thenie te ndryshme per dashurine


  Me Thuaj Te Dua
  1 Ore
  Te Them Te Dua
  1 Dite
  Me Thuaj Te Dua
  1 Muaj
  Te them Te Dua
  1 Vite
  Me Thuaj Te Dua
  1 Shekull
  Qe Te Them Te Dua
  Edhe E Vdekur

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Disa thenie per dashurine

  Po te hapesh zemren tende jam e sigurt qe vjen zemra ime,
  ajo ka ardhur tek ti, qendron e lumtur se ka gjetur dashuri.
  Kur zemra jote troket, ajo sheh kush eshte, nuk flet, as therret
  po tregon se kjo zemer vetem atij i perket.
  Keshtu me tregon c'do nate,
  ajo mua me thot se sa shume te dua!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa thenie per dashurine

  Pata shume qellime, qe une ti ne jete...
  Pata shume qellime, qe une dhe ti qiellin te prek
  Pata shume qellime, gjithcka per ne deshtoj...
  Pata shume qellime, per qellimet tani mendoj...

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa thenie per dashurine

  Kur dhashe dashuri
  u ndjeva Mbret
  dhe sapo mora...
  BORXHLI per jete.

 5. #5

  Re: Disa thenie per dashurine

  Syte e mi duan fytyren tende, duart e mia lekuren tende, buzet e mia buzet e tua , hunda ime aromen tende ,veshet e mi zerin tend.Trupi im do energjine e trupit tend , dhe une te Dua ty !!

  Zemra ime mbi zemren tende,
  buzet e mija mbi buzet e tua.
  Nje frymemarrje e vetme,
  dy trupa te lidhur.
  Humbet shikimi im,
  ne syte e tu te zi.
  Sikur te vdisja tani,
  asgje s'do me mbeste meri.

  Per nje puthje buzet mu thane, per nje shikim syte mu verbuan. Per nje perkeledhje dhe pak ngrohtesi, i mbyll syte c`do nate qe t`me shfaqesh ti! 6. #6

  Re: Disa thenie per dashurine

  I zhytur thellė nė mendime nė vetmi jetoj,
  ėndėrroj e tė kujtoj mundohem tė harroj,
  por pa ty vajzė smund tė jetoj...

  E kujtoj me ėndje takimin tone tė parė
  mundohem veten ta gėnje sikur asgjė nuk ka ngjarė
  por mė kot, zemra Nuk ma thotė *Tė Jemi Tė Ndarė*

  Njė njeri nė kėtė botė i di vuajtjet e mia,
  e ai njeri ėshtė njeriu tė cilin e ka kapluar vetmia...

  Nėse dėshiron ti qė dikė ta mallkosh
  atėherė thuaj fjalėt *Ne Vetmi Tė Jetosh*!

  Vetmia ėshtė rruga drejt ferrit qė shpėtim nuk ka,
  qė lumturinė ta vret dhe jetėn ne gjysmė ta pret.

  Tė premtoj e dashur qė nga ky ferr i mallkuar un nje dite do dal
  dhe zemrėn time ty do ta fal!

  Do tė vije njė ditė pėr ne e dashur e un me ty do tė takohem,
  edhe ata qė neve na ndan do tė pendohen...

  Dashuria jonė e pashuar ende do te vazhdojė,
  puthjet e tua te zjarrta un do ti shijojė,
  E nga pėrqafimet tona qyteti do tė qajė e gėzojė.

 7. #7
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa thenie per dashurine

  Duaje emrin tend!

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Disa thenie per dashurine

  ore altin po qenke poet ti, me mallengjeve

 9. #9

  Re: Disa thenie per dashurine

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"22297
  ore altin po qenke poet ti, me mallengjeve
  I kam te vjedhura me

  Naten e mire Apo ngaterrova teme un

 10. #10
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa thenie per dashurine  Ke ngaterru teme shoku! Hajd se ta rregullo kuklla!

  Zhytem e sdal mo!

 11. #11

  Re: Disa thenie per dashurine


  Nese ti je beqar pergjigje me kthe
  nese mesazhi im privat te pelqen
  numrin aty e ke ,
  me qe sje djal i turpshem
  pergjigje mua me kthe.

  Kur malli te kete marr
  dhe une te mos jem me ty
  hap zemren dhe me thirr
  mua do me gjesh aty

  Nese ndihesh ne vetmi
  dhe zemra po te qan
  zhytu ne mendime
  dhe mua do te me kesh prane...!!

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Prano nje puthje me plot deshire,
  si pershendetje per naten e mire.
  me shpres ne ender do te prese,
  se deri neser mund te vdes
  vetem si kujtim puthja le te mbes

  Me prit sonte ne enderr,se do te vi...
  por mos u tremb flej perseri!
  Sdo te trokas ne dere, as nuk do te zgjoj,
  por do te puthi leht,
  dhe prap do te shkoj!

  Godite zemren time sa te kesh fuqi,
  por kudjes mos vritesh
  se atje je dhe ti

  Nje keshille: Ki kujdes.
  Nje kerkese: Mos ndrysho.
  Nje deshire: Mos me harro.
  Nje genjeshter: Nuk te dua.
  Nje te vertete: Me mungon.
  Trego tani ti, cfare po mendon?!

 12. #12

  Re: Disa thenie per dashurine

  Nga ti pres
  buzen te ma afrosh
  nga ti pres
  zemren te ma dhurosh...

  Nga ti pres
  fjalen shum te dua
  atehere je e imja
  dhe kurre nuk kam per te te harruar!

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Ah zemra ime, trishtimi yt, me vret ne zemer ngadale,
  lotet e tu notojne ne syte e mi qe diell nuk kane pare!
  Une dhe ti jemi njesoj!
  kemi 1 enderr, 1 deshire
  vuajme per ndjeshmeri
  duam te prekim delikaten "dashuri!

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Te dua dhe te urrej
  Te flak poshte dhe prap te gjej
  Te braktis dhe te kerkoj
  Per ty vdes dhe per ty jetoj!

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Zemer disa thenie per dashurine

  Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
  Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
  Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
  Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
  Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
  Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
  Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
  Love makes the world go around
  Gold makes the world go around too
  Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
  dashuria s'eshte egoiste
  menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
  Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
  Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
  Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
  Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka  Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
  Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
  Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
  Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
  Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
  Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
  Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
  Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
  Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
  Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
  Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
  Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
  Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
  Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
  Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
  Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
  Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
  Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
  DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
  DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
  DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
  PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE  Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

  Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

  Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

  Dashuria e pare ka me shume nektare...

  Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

  Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...  Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik


  Nėse mė do, dua qė ta dish se jo nuk je i vetmi


  Dashurija eshte si era e nxehte


  Pa puthje ska dashuri..


  Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..


  Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-07-2013, 01:39 AM
 2. Dy fjale per dashurine!
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 05-04-2013, 06:42 PM
 3. Per dashurinė
  Nga Shaban Cakolli nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-04-2013, 09:07 PM
 4. Poezi per dashurine
  Nga PinkPrincess nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 07-05-2012, 08:54 AM
 5. Disa thenie mbi Zemerimin
  Nga ReniX nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 03:25 PM