Fjolla bore***


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1

  Fjolla bore***

  Receta Gatimi

  ***
  Nje re e murme
  shtegut te ballit livadhiset,
  e nen cerpik,
  nje fjale e mbetur peng;
  pikon.


  ***
  Dashuri ime kishte sy te bukur,
  kishte edhe vesh
  edhe goje.
  Tash as duar nuk ka
  A thua,vertete fluturojne engjujt?!


  ***
  Mbreme
  grushtat mbushur me gjurme
  (gjurmet tona),
  ja gjuajta qiellit,
  Kujt mos t'ja pshtellojne rruget
  e ndoshta drite i bajn'te vona.


  ***
  Mbi varr te hapur
  bari ska si mbi,mbill nje selvi
  per harabelat e mi,qiellit sakatosur.


  ***
  Per dite nga pak po te shkul;
  me dhemb.
  Sa shume rrenje!

  Prape ne kembe

  Pse dreqin linda keshtu,
  shpirtin ta bej njemi copash e serish ta mbledh
  njemihere te rrezohem
  e prape te ngrihem
  te fikem ketu e flake te ndizem diku tjeter?
  Ne kete shekull cinizmi
  nuk urrej,
  une vec te dua di;
  a thua pse dreqin linda keshtu?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Fjolla bore***

  Lotii mjaft te bukura shkrimet e tua..... Ngela pa fjale! Urime!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Fjolla bore***

  Lotii, vertet te mrekullueshme.

  Me pelqyen shume, urime. Presim te tjera

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Fjolla bore***

  shume bukur bravo vertet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ferrari FF - Bore dhe Shpejtesi
  Nga Al Capone nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 05:54 PM
 2. Borė nė Tiranė
  Nga PinkPrincess nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-02-2012, 05:24 PM
 3. Tekst me borė sipėr
  Nga Lirenti nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-07-2011, 03:38 PM
 4. Bore ne Venezia
  Nga mekaniku nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-12-2009, 09:45 PM
 5. Efekt Bore pėr faqe web
  Nga Lirenti nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-03-2009, 10:31 PM