Fotoja e vitit 2011


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Fotoja e vitit 2011

  Receta Gatimi

  [ATTACH=CONFIG]5264[/ATTACH Imazhi i mbėrritur nga Jemeni, ku njė grua vendase mban nė prehėr njė tė afėrmin e saj tė plagosur gjatė protestave kundėr presidentit Abdullah Saleh, ėshtė shpallur “Foto e Vitit 2011”.

  Juria e “World Press Photo” vendosi unanimisht qė edicionin e 55 tė saj ta fitonte fotoja e fotografit spanjoll, Samuel Aranda e shkrepur mė 15 tetor tė 2011 nė kryeqytetin e Jemenit Sanaa gjatė protestave anti-qeveritare. Aranda ishte i dėrguari i New York Times nė terren.

  “Fotoja paraqet kurajon e kėtyre njerėzve qė guxojnė tė dalin nė rrugė pėr tė protestuar kundėr regjimit duke rrezikuar gjithcka. Bėhet fjalė pėr njė foto ikonė, njė ndėrthurje perfekte e elementit tė vuajtjes dhe atij tė dashurisė”, deklaroi presidenti i jurisė sė WPP
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Votoni Anėtarin e Vitit 2011!
  Nga Administratori nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 08-01-2012, 02:00 PM
 2. Top 10 filmat e vitit 2011
  Nga vaaldr1n nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-01-2012, 01:08 PM
 3. Makinat mė tė mira tė vitit 2011
  Nga gjendar nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 04:10 PM
 4. HP Hurricane nė fillim tė vitit 2011
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:29 PM