Receta Gatimi

Si te beni dokumentat Italiane? (guida)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Si te beni dokumentat Italiane? (guida)

  Roma - Qeverria ka fiksuar kuotat per dekretin e fluksit te 2007 qe do te lejoj mbi 170 mije punetor ekstrakomunitare te punosohen ne Itali me dokumenta te rregullta.

  Dekreti do te publikohet ne "Gazzetta Ufficiale" te te premtes te 30 nentor. Nga 1 dhjetor do te aktivohet siti per rregjistrimin dhe proceduren e mbushjes se formularit , ndera kerkesat do dergohen sipas kalendarit.

  - nga ora 8.00 e te shtunes 15 dhjetor mund te nisin dokumentat per shqiptaret me kuota te rezervuara
  - nga ora 8.00 e te martes 18 dhjetor mund te nisin dokumentat per pune shtepiake, badant ata pa kuota te rezervuara
  - nga ora 8.00 e te shtunes 21 dhjetor mund te nisen dokumentat per pranimin e punetoreve te te gjithe kategorive te tjera dhe ata qe duan te kthejne permeson e soggiornos.


  Tek siti http://www.stranieriinitalia.it do te gjeni te gjithe dokumentat e nevojshme dhe modularin e pranimit per ta plotesuar dhe derguar.


  Ju lutem tia komunikoni te gjithe te afermeve tuaj miqeve tuaj dhe te gjithe te tjereve qe duan te punojne ne itali dhe te kene dokumentat e rregullta.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Si te beni dokumentat Italiane? (guida)

  Dergo kete link miqeve tuaj:
  modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=18935  Videot: 1
  http://www.youtube.com/watch?v=Ntvfnoh8v1c
  http://www.youtube.com/watch?v=PVWsNcKA5t4
  http://www.youtube.com/watch?v=Ph_TWn-eJ-I
  http://www.youtube.com/watch?v=_36-ieRKKRY

 3. #3
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Si te beni dokumentat Italiane? (guida)

  Shakroni Programin qe nevojitet per dergimin e folmulareve:

  Shkarko ketu:
  http://uploaded.to/?id=o3bdd4

  Sharkoni guiden e perdorimit:
  http://uploaded.to/?id=kl6f71


  Mos nguroni te kerkoni ndihme per cdo lloj problemi qe do te hasni.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-12-2012, 05:42 PM
 2. Windows: Kalimi ne Windows 8 pa humbur skedaret dhe dokumentat
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-12-2012, 03:36 PM
 3. Si te riparojme Dokumentat Word te demtuara
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-09-2008, 03:42 PM