Babi im....!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Babi im....!

  Receta Gatimi

  Sot mund te them se kisha nje deshire te madhe per te te shkruajtur ty babai im..drita e syve te mi…me kujtohet se sa here me zgjoje nga gjume me perkedhelje dhe me puthje pa fund…me thoje se sa shume e sa shuuuume me doje…isha njeriu me i lumtur ne bote…me thoje Erushi babit..Babi im…me mungon shume…ndjej nje malle te thell..zgjohem dhe te kerkoj..te kerkoj si e cmendur..te kerkoj te mbeshtetem dhe njehere tek ti..ishe forca ime ba..ishe jeta ime…sa here te kam pare ne enderr..sikur vije dhe me perqafoje foorttttttt…sa here kam rene pa ndjenja nga pa fuqia nga shpirti i lodhur per ty…me merr me vete te lutem…atje ku je ti eshte qetesi…sa here te jam lutur te me merrje sa here te kerkoja..o baaaaaa ku je?...Pse nuk me mori mua zoti por te mori ty…une te doja shume…i shkruaj keto fjale..dhe ngrij…nuk kam me force…nuk kam me frym…sa here me ka zene gjumi mbi varrin tend..sa here me terhiqnin zvarr…sa here bertisja si e marre…sa here e lija shkollen dhe vija tek ty…gjeja paqe qetesi…flisja me ty…sa here me lagte shiu mbi varrin tend..sa here merrja makinen dhe vija naten tek ty…babi im…me mere me vete te lutem..jeta ka qene e poshter me mua…qe kur ti ike…c’do gje u thye tek une…ba…une po vdes per se gjalli...nese nuk me merr..me jep forc te jetoj te lutem…me jep frym te marre…se nuk kam me…me hap nje vend tek varri yt..te fle ne krahet e tu…se vec aty gjej qetesi…nuk dua shume vend..nuk dua as varr..vetem..te fle aty..ne nje cep vend…te me shlodhet shpirti ..te me shlodhet zemra..trupi…

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum prekese

  edhe mua me mungon babi ... Jeta na ndau sic deshi

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  shum prekese

  edhe mua me mungon babi ... Jeta na ndau sic deshi
  Cfare te them...me vjen keq..!...Jeta eshte e poshter..te vdes per se gjalli..por duhet te behemi te fort..edhe pse nuk kemi forc...duhet ta nxjerrim nga fundi i botes...me mish dhe shpirt...

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Cfare te them...me vjen keq..!...Jeta eshte e poshter..te vdes per se gjalli..por duhet te behemi te fort..edhe pse nuk kemi forc...duhet ta nxjerrim nga fundi i botes...me mish dhe shpirt...
  ee .. jeta eshe nje sprove :S gjithmone ka probleme per te zgjidhur, sfida per te kaluar etj etj etj ... por prap se prap duhet te behemi te fort dhe te perballemi me gjithcka qe na del perpara :S

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e Dardanii1
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  edhe mua

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  ee .. jeta eshe nje sprove :S gjithmone ka probleme per te zgjidhur, sfida per te kaluar etj etj etj ... por prap se prap duhet te behemi te fort dhe te perballemi me gjithcka qe na del perpara :S
  Ahh kete e kam kuptuar...me kujtohen dhe fjalet e Nene Terezes...jeta eshte nje sfid..sfidoje...jeta eshte lufte...luftoje...por une po shtoj nje fraz te re...Jeta eshte nje plag...sheroje...mjekoje...fashoje..hahahah e prap ngelet shenje...te dhemb e te dhemb shume...sepse sa here te hedhesh syt..ajo te kujton se diku je vrare...e do te te kujtoj gjithmone...se nga e ka prejardhjen nga plag..ajo shenje...

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Dardanii1 Lexo postimin
  edhe mua
  Me vjen keq...!

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Ahh kete e kam kuptuar...me kujtohen dhe fjalet e Nene Terezes...jeta eshte nje sfid..sfidoje...jeta eshte lufte...luftoje...por une po shtoj nje fraz te re...Jeta eshte nje plag...sheroje...mjekoje...fashoje..hahahah e prap ngelet shenje...te dhemb e te dhemb shume...sepse sa here te hedhesh syt..ajo te kujton se diku je vrare...e do te te kujtoj gjithmone...se nga e ka prejardhjen nga plag..ajo shenje...
  shum e ver8 !


 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  shum e ver8 !

  .......

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Mirmengjes o dielli im.....i shuar nga ditet e mia.....mua me ka marre malli shume....

  ku je me thuaj....te vij te te perqafoj se po vdesssssss.........me merr dhe mua te lutem...babi im i dashur....mbeta ne kete bote pa ty...e

  vdekur njesoj si ti....kam jetuar ne nje udhekryq dhe qaj sa here per tyyyyyyyyy......koha nuk kthehet me te te rikthjej....perpseri tek une .....


 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Babiiiiiii im.......vetem nuk jam sepse ti do jesh gjithmone me mua i shtrenjti im....!


 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Teksa rrija e ulur ne karrigen e vjeter te gjyshes grimca kujtimesh me vertiteshin neper mend ! Mesa dukej, ajo nate e acarte dhjetori me kishte kthyer vite me pare kur gjithcka dukej me e bukur !
  U bene tashme 7 vjet qe Babi im u largua nga jeta....
  I dashur babi im Si je ? A te mungojj ndopak ? Ohh sa shume pyetje pa pergjigje me vertiten ne valet e zemres sime ! Nuk do mundem
  kurrsesi ta harroj ate dite kur enderrat e mia u ndalen ! Nuk do mundem ta harroj ate dite kur fytyra jote me buzeqeshi per here te fundit ! ....
  Jeta jote ndali.., kalimi yt per ne boten tjeter u rrethua nga thellesia e ndjenjave te pastra si nje lule e porsa celur ne agim ! Nuk mund
  te mesohem ende me idene se ti nuk je me mua , E urrej diten kur ti ike ne ate rruge pa kthim !
  Me mungon e qeshura jote , me mungon ti babi ! Me ka marr malli te perqafoj dhe te tregoj se sa shume te adhurojj !
  Te shoh ne enderr pothuaj cdo nate ! Pa ty me duket se do cmendem ! Te kam ne zemer dhe te kujtoj cdo moment ! Je kujtimi me i bukur i jetes sime.....

 15. #15
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Bravo...... tema me e bukur qe kam lexuar....
  Sa here me mungon babushi vej kete kenge... fillojn kujtimet... dhe thjesht kuptoj sa shume e Dua ...
  Ndonjher mendoje nese do dua njeri tjeter kaq shuuuuum ... eshte shume lidhje fort dhe shum shum e bukur.... aq shum sa edhe kujtimet qe kam si femi jane vetem me babin ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Babi,si linda unė?
  Nga alfa1993 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 02:06 PM