Aurora,nxenesia ime!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Aurora,nxenesia ime!

  Receta Gatimi

  Si c’do dite tjeter dhe sot u zgjova heret per tu pergatitur per ne pune,shume mendime me vinin ne ato momente,u pershendeta me nenen time dhe nisem per ne pune,ecja dhe mendoja,dite e lodhshme dhe pse kaluam fundjaven para,pas shume mendimesh negative,shkoj ne zyren e mesueseve vesh perparsen e bardhe dhe dale perpara shkolles,perpara nxenesve te mij,u futem sipas radhes dhe me pas ulem ne tavolin,hap laptopin dhe filloj te organizohem me “femijet e mi”,i dua shume,jane nder gjerat qe me zbukurojne diten, me shikonin dhe me pyesnin,mesuese si e kalove fundjaven,buzeqeshja,shume mire,po ju si e kaluat,e fillonin te me tregonin me radhe,ndihesh shume mire,sepse femijet jane gjeja me e bukur ne kete bote,pasi kaluan disa minuta,nje nxensia ime me vjen ne tavoline,mesuese?...A mundesh sot te me japesh leje te lutem,babi im ka ditlindjen dhe ne do shkojme jasht qytetit me familjen,po e shihja,dhe nder mendje me erdhi babi im,sa duhen prinderit thash,sa do te doja dhe une njehere te isha ma babain tim,ah sa me ka marre malli,qesha dhe i thash,posi jo,ajo nga lumturia mu hodh ne qaf,me duart e saj te vogla me rregullonte floket,faleminderit mesuese,me puthte dhe ma vendosi koken e saj ne kraharor,me shtrengonte fort,dhe une qe ndihesha aq mire nga perqafimi i saj,me pas telefonava babain e saj,zoteri i thash mund te vini ta marrni vajzen kur te doni,pasi dolen,fytyra ime i veshtronte me dashuri,ajo perqafohej me babain e saj,ai e mori ne krah dhe e puthte ne ball e faqe,dhe une me veshtrimin gati te perlotur i ndiqja nga pas,me kujtohej vetja,kur isha sa ajo,qe rendja drejt kraheve te babait tim si nje zog i vogel qe gjen streh tek foleja e prinderve te tij,tek streha me e ngrohte,dhe perball nxenesve te mij,jam ende me mendjen tek Aurora,nxenesja ime,qe me mallengjeu pa fund,dhe perball meje kam keta sy te bukur,te embel,qe me shohin me dashuri,dhe une qe marr jete nga prezenca e tyre.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  0j vlorjane ke pregaditur gje per 100 vjetorin e pavarsis se shqipris ?

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  0j vlorjane ke pregaditur gje per 100 vjetorin e pavarsis se shqipris ?
  Po ka kohe,dhe oj vlorjane me pelqen shume,,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Aurora Molla njė nga viktimat e aksidentit te Himares
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-05-2012, 05:08 PM
 2. Aurora Lirenti.com
  Nga B|1n1 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-07-2009, 03:29 PM