Me lere te jetoj te lutem....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Me lere te jetoj te lutem....

  Receta Gatimi

  Ishte ora 12 e mbremjes,dhe nje zile e cmendur cel me zgjon nga gjumi,ashtu me sy te pergjumur kerkoj se nga po me vinte kjo zile,pergjigjem Alooo?..dhe nga ana tjeter e receptorit ndjeja nje frymarrje te thelle,Era…?..me thirri nje ze I njohur,sa me beri te zgjohesha menjehere,dhe nga habia ngela pa frym,Era me foli serisht,u pergjigja si e trembur,dhe si ne faj,poo…Me fal qe te telefonoj ne kete ore..me fal shume,por u be kohe qe nuk te kam degjuar,dhe ndjeja nevojen per te folur me ty,te lutem mos e mbyll telefonin,ai fliste dhe une ne vemendjen e plote te degjoja cfare donte te me thonte,Era..une..mua..belbezonte dhe nuk po lidhte asnje fjale,vetem permendete emrin tim,dhe pas saj nuk fliste me, Era te pash sot,te pash kur po ecje me koleget e tua,ishe bere shume e bukur,c’do buzeqeshje e jotja me vdiste,dhe me ngjallte ne te njejten kohe,dhe une qe ngriva nga keto fjale,aq sa nuk po merrja dot me frym,te njoha me tha,te njoha nga larg,dalloja floket e tua te gjata kacurrela qe luanin me eren,une nuk e dija qe ishe me te vertet ti,por kur ktheve syt rastesisht e pash qe ishe ti..ti qeshje me to dhe zemra ime vdiste pas teje..mundohesha te flisja dhe ai..me thonte Era te lutem mos me nderprit,kam nevoj te flas,te kam ndjekur ne c’do hap qe beje tha,ti ecje dhe une te shihja nga larg,u ule tek stolat e zakonshem tha,aty buze detit,me kishe perball dhe nuk me pe,shihja syt e tua blu dhe thoja sa me kane munguar,ti qeshje dhe me dore largoje kacurrelat nga fytyra,nga fjalet e tij u shtanga pa mas,dhe ne nerva e siper,ju vertita me inat,nuk kam nevoj per pershkrimin tend mbi mua i thash,e njoh veten time,i thoja keto fjale dhe zemra ndalte,ai ishte miku im,ne ishim miq,dhe mendoja nga i erdhi ky frymezim i pa pritur ne kete ore te nates,Era une do iki prap,nuk te bezdis,doja vec te te thoja qe te kam xhan,dhe Gezuar shen valentinin tha,nuk di cfare ndjeva ne ato momente,ai qe ishte miku,rrefente ndjenja qe une nuk i kisha degjuar me pare,telefonata e tij me la pa gjume tere naten,por kisha kohe pa e degjuar,dhe u shfaq pikerisht tani qe une kisha filluar ta harroja pak nga pak,e tmerrshme thash,hija e tij do me ndjeki kudo,ahhhhh sa e qete isha perse nuk me le te qete,perse nuk largohesh nga jeta ime….une sapo isha ngjallur..e ai erdhi per te me vdekur serisht!

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  e paskeni kafshuar "llamarinen" ms e ler zogun te ike
  urime.....

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  e paskeni kafshuar "llamarinen" ms e ler zogun te ike
  urime.....
  Te lutem a mund te me beni nje perkethim shqip-shqip,te asaj qe keni shkruajtur me larte?...se nuk e kuptoj..

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  shqip-shqip do te thote paskeni rene brenda....
  gjithsesi ishte ne sens pozitiv nuk besoj se keqkupton jo ????

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  shqip-shqip do te thote paskeni rene brenda....
  gjithsesi ishte ne sens pozitiv nuk besoj se keqkupton jo ????
  Ehhhhh heret ose vone te gjithe biem brenda,eshte nje "kurth" qe na ngrihet njehere ose disa here ne jete,varet!..Por ne kete mes,me shume e shoh veten jashte se sa brenda,

 6. #6
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  po sot per te dale jashte eshte ,pastaj edhe po pati dicka ti e din vete mesuese (apo zyshe) nganjehere disa gjera vijne aq furishem ne jete sa

  thua po mire mo me mua cpatet ??

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po sot per te dale jashte eshte ,pastaj edhe po pati dicka ti e din vete mesuese (apo zyshe) nganjehere disa gjera vijne aq furishem ne jete sa

  thua po mire mo me mua cpatet ??
  Po se di,nuk po di cfare te them,them vetem se ndonjehere jeta eshte kaq e pa drejte!...por gjithsesi...e drejt ose jo...vazhdon!

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  gjithsesi pa kompliment me pelqen fantazia jote bravo......

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  gjithsesi pa kompliment me pelqen fantazia jote bravo......
  Faleminderit!..

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  shpesh here kryqezojme jeten sikur eshte e padrejte me ne
  une kete nuk e perdor asnjehere ,kohen e bejne njerzit gjithashtu jeten e jetojne njerzit...

 11. #11
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  erinda qe kenaqesi qe komunikuam te uroj vazhdimesi te mbare se me duhet te bej edhe ca pune te mbledh raportet ditore

  ja kalofshi mire !!!!!!!!!

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  shpesh here kryqezojme jeten sikur eshte e padrejte me ne
  une kete nuk e perdor asnjehere ,kohen e bejne njerzit gjithashtu jeten e jetojne njerzit...
  Deri diku ke shume te drejte!..nuk duhet te fajsojme jeten,por eshte e pa evitueshme,e pa evitueshme sepse,per disa prej nesh vjen me e lehte,e per disa te tjere aq e veshtire sa qe te bene ti provosh disa sfida te pa imagjinueshme,jeta jone varet nga ne pa dyshim,por ne nuk jemi zoter per ta ndryshuar,qe ne momentin qe vijme ne kete jete,gjithcka eshte e shkruar,mund te bejme dicka per ta permirsuar,por jo gjithcka per ta ndryshuar,sepse kaq i kemi hapat,nuk ecim dot me larg,cfare te te them,per te ta shpjeguar sic dua une,nuk do mjaftonin fjalet,po e le me kaq me mire...

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur edhe kjo

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  shum e bukur edhe kjo
  Faleminderit....

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Gjithandej munges.....disa nga zoti.......e disa nga robi....

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume e bukur. Suksese ne krijimet e tjera.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ti....shko, te lutem...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-10-2012, 06:10 PM
 2. Lere te shkoj?
  Nga lettas nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 04:33 PM
 3. Ma thuaj te lutem,Pse?...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 02:18 PM
 4. Cowell: Jetoj mė mirė pas tė pesėdhjetave
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 03:33 AM
 5. Ndihm ju lutem.....
  Nga secr3tz0n3 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-04-2010, 02:01 AM