Kurre mos thuaj kurre


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  Kurre mos thuaj kurre

  Receta Gatimi

  Edhe nese je i/e sigurte ............

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Vlen edhe per mua kjo fraze..kurr mos thuaj kurr,personalisht nuk e njoh fjalen kurr,sepse vetem ne jete nuk ke siguri,i prek te gjitha...

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Jo , per mua nuk esht kaq absolute kjo shprehje .
  Un kurr nuk do beja 1 vetvrasje
  Kurr nuk do tradhetoja nje shoqe
  Kurr nuk do e shisja veten time

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Jo , per mua nuk esht kaq absolute kjo shprehje .
  Un kurr nuk do beja 1 vetvrasje
  Kurr nuk do tradhetoja nje shoqe
  Kurr nuk do e shisja veten time
  Njeriu nuk e di cfare e pret ne jete,se si vjen jeta,askush nuk ka dashur te vras,te tradhetoj,te shesi veten,por ja qe e ka bere,dhe gjithcka ndodhe per nje arsye,asgje nuk ndodhe kot,te jesh e bindur!..Helmi ndonjehere shkon atje ku nuk mban me...

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Njeriu nuk e di cfare e pret ne jete,se si vjen jeta,askush nuk ka dashur te vras,te tradhetoj,te shesi veten,por ja qe e ka bere,dhe gjithcka ndodhe per nje arsye,asgje nuk ndodhe kot,te jesh e bindur!..Helmi ndonjehere shkon atje ku nuk mban me...
  Nuk e njoh te ardhmen se si do me vij , por njoh veten time.Nuk ka arsye ne bot qe te me bej te shes un veten time.Nuk ka arsye ne bot qe un te tradhetoj shoqen time me te ngusht.Apo shum situata te tjera , qe me teper varen nga vet personi , se sa nga jeta!!

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Nuk e njoh te ardhmen se si do me vij , por njoh veten time.Nuk ka arsye ne bot qe te me bej te shes un veten time.Nuk ka arsye ne bot qe un te tradhetoj shoqen time me te ngusht.Apo shum situata te tjera , qe me teper varen nga vet personi , se sa nga jeta!!
  Ok ne koke te gjithe kemi idealet tona qe na mbajne gjalle,nderin,respektin,kjo eshte ajo qe e bene njeriun te denje ne shoqeri,por ne nje moment dobesie,njeriu arrin sa nuk njeh me veten,po mund te them se per familjen une vras,po po vras,sepse te prekin atje ku me dhemb me shume,pastaj kur flet per tradheti apo per te shitur veten eshte tjeter gje,sepse,kur themi kurr mos thuaj kurr,per njerzit normal,kjo fjale nuk egziston ne fjalorin e tyre,dhe per derisa nuk e kane ne fjalor,nuk kane se si ta mendojne se mund te egzistoj,sepse eshte inegzistent..!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Ok ne koke te gjithe kemi idealet tona qe na mbajne gjalle,nderin,respektin,kjo eshte ajo qe e bene njeriun te denje ne shoqeri,por ne nje moment dobesie,njeriu arrin sa nuk njeh me veten,po mund te them se per familjen une vras,po po vras,sepse te prekin atje ku me dhemb me shume,pastaj kur flet per tradheti apo per te shitur veten eshte tjeter gje,sepse,kur themi kurr mos thuaj kurr,per njerzit normal,kjo fjale nuk egziston ne fjalorin e tyre,dhe per derisa nuk e kane ne fjalor,nuk kane se si ta mendojne se mund te egzistoj,sepse eshte inegzistent..!
  Esht tjeter gje kur kalon momente dobesie , trauma ..apo ku ta di un
  Un po flas , per sa koh un ta kem trurin ne vend , ajo shprehja kurr mos thuaj kurr , nuk esht 100% absolute
  Sepse ne fund te fundit , e kam un jeten ne dor , dhe jo ajo mua !

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Esht tjeter gje kur kalon momente dobesie , trauma ..apo ku ta di un
  Un po flas , per sa koh un ta kem trurin ne vend , ajo shprehja kurr mos thuaj kurr , nuk esht 100% absolute
  Sepse ne fund te fundit , e kam un jeten ne dor , dhe jo ajo mua !
  Kur thash momente dobesie nuk e kisha fjalen per trauma,sepse trauma ne vetvete eshte nje ndjenje psikologjike qe nuk ka te beje fare me momente dobesie sepse eshte me shume se kaq,momente dobesie quhet kur dikush per nje arsye,per nje ndjenje te momentit nuk eshte me vetvetja,vetvetja ne kuptimin qe le zemren te komandoj dhe truri nuk i bindet,por gjithsesi,nuk jam ketu per te bere leksion,thjesht e mbeshtes mendimin tend,sepse gjithsecili eshte i lire te shprehi ate qe ndjen,dhe gjithkush ka mendimet e tij,te cilat i menaxhon ashtu sic ja ndjen zemra...

 9. #9
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  kurre mos thuaj qe komandon vetem truri.._____mund te komandoje zemra, instikti ,shpirti i gares,,,,,,,,

  pare kjo ne nje dimension te gjere

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Kur thash momente dobesie nuk e kisha fjalen per trauma,sepse trauma ne vetvete eshte nje ndjenje psikologjike qe nuk ka te beje fare me momente dobesie sepse eshte me shume se kaq,momente dobesie quhet kur dikush per nje arsye,per nje ndjenje te momentit nuk eshte me vetvetja,vetvetja ne kuptimin qe le zemren te komandoj dhe truri nuk i bindet,por gjithsesi,nuk jam ketu per te bere leksion,thjesht e mbeshtes mendimin tend,sepse gjithsecili eshte i lire te shprehi ate qe ndjen,dhe gjithkush ka mendimet e tij,te cilat i menaxhon ashtu sic ja ndjen zemra...
  Ate forcen qe ti ke per brenda , pikerisht ne kte moment dobesie duhet ta nxjerresh !
  Ne jet kalon shum probleme.....dhe jam dakort qe shum gjera qe ne mund te bejm , sot mund te na duken absurde.por sic ta thash dhe me siper , e kemi ne jeten ne dor , jo ajo neve.

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  paj jane disa gjera sikur i permendi edhe labja, qe edhe per mua ato jane KURR !

  po po ta shikosh mire i bjen qe kurr mos thuaj kurr

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  paj jane disa gjera sikur i permendi edhe labja, qe edhe per mua ato jane KURR !

  po po ta shikosh mire i bjen qe kurr mos thuaj kurr
  Po pra une e shpjegova se me cmendet sot...me hoqet trurin,hahahahahaah (shaka mos u merzit ti),thash qe tradhetine apo shume gjera te tjera te peraferta nese tek nje njeri nuk egzistojne,ose nuk i con as neper mend,nuk ka se si ti mendoj qe mund ti ndodhe,sepse nuk ndodhe kurr,gjalle ne bote

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Me pak fjal , ajo shprehja nuk mund te jet absolute
  Sepse dhe ne momentin qe thua Kurr mos thuaj Kurr ...sapo e ke then kurr ..haha

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahahahah po pra...

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahaha labe e qart je ti

  @erinda op op e ver8 eshe haha jo ubonaj qelu shlir si nshpi tane (hahahaha hec e kutpoje kesh ca tha ky haha = rri lirshem, mos e ki problem)

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hahahaha labe e qart je ti

  @erinda op op e ver8 eshe haha jo ubonaj qelu shlir si nshpi tane (hahahaha hec e kutpoje kesh ca tha ky haha = rri lirshem, mos e ki problem)
  Shume thanks Ice...

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Shume thanks Ice...
  ėhė

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  kjo shprehje eshte absolute relativiteti qe ka eshte zero
  ne momentin qe qeniet njerzore jane krijuar ne menyre te atille qe pashmangshmerisht jane te lidhur me gabimet me fajet me mekatet ,vleresimet , pergjegjesite
  kurre nuk mund te thuash se une nuk gaboj .,se nuk dashuroj.,...........

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  per mua eshte e vertet kjo shprehje ,sepse per cfardo gjeje qe kam thene jo kurre kam perfunduar duke e bere

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  kur ti e thua kurre me gjithe forcat e tua,atehere ajo kurre te kthehet kunder.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Fjalet qe nuk t’i thashe kurre!
  Nga girl08 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 20-11-2014, 09:47 AM
 2. Kujtimi qė nuk do te vdes kurre.
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 08-01-2013, 03:47 PM
 3. Minifundi, veshja qė nuk vdes kurrė!
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 10:42 PM
 4. Gjėrat qė nuk do tė pėrdoren mė kurrė
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-01-2011, 12:44 PM
 5. Kurre mos thuaj kurre, dhe ju
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-11-2008, 02:21 PM