Rregullat e bukurise qe nuk vlejne me!..


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Rregullat e bukurise qe nuk vlejne me!..

  Receta Gatimi

  1.Sauna shkrin kilogramėt
  Kur pas saunės hipni nė peshore, ajo do tė tregoj se keni njė kilogram mangėt. Por, kjo dukuri ndodh si rezultat i avullimit tė lėngjeve nga organizmi juaj dhe nuk ndodh nga shkrirja dhjamit. Lėngjet e humbura, e me kėtė edhe kilogramėt, kthehen pas disa orėve. Megjithatė, edhe pse nuk keni humbur nė peshė, keni humbur toksinat dhe keni pastruar organizmin.

  2.Grimi dėmton lėkurėn
  Grimi jo vetėm qė nuk dėmton lėkurėn, pėrkundrazi, ka efekt mbrojtės! Pudrat bashkėkohore janė aq tė perfeksionuara, saqė ato nuk e pengojnė aspak ajrosjen e poreve tė lėkurės. Po ashtu, edhe kremrat e ndryshme tė lėkurės kanė formulė tė tillė kimike qė i pėrshtaten ēdo tipi tė lėkurės dhe ta mbrojnė atė nga ndikimet e jashtme dhe tė dėmshme, si p.sh era, radikalet e lira, tymi i duhanit etj.. Por kjo nuk e pėrjashton mundėsinė e ndikimit negativisht nė kėto tri raste: nėse produktit i ka kaluar afati i pėrdorimit, nėse nuk e hiqni nga lėkura pėrpara gjumit dhe nėse e vendosni nė fytyrė direkt pa aplikuar mė parė ndonjė krem.

  3.Disa tharėse nuk i djegin flokėt
  Aparatet pėr tharjen e flokėve nuk do t’i djegin flokėt tuaj vetėm nėse nuk i pėrdorni rregullisht, edhe atėherė nėse pėrdorni vetėm ajrin e ftohtė. Shumica prej nesh, pėr t’i tharė flokėt mė shpejt pėrdorin ajrin mė tė nxehtė tė therėses. Tharėset me jonizator, tė cilat premtojnė mbrojtjen e flokėve, janė vetėm truk marketingu.Zgjidhja ėshtė nė produktet pėr mbrojtjen e flokėve, tė cilat i mbrojnė flokėt tuaja nga efekti i dėmshėm i ajrit tė nxehtė gjatė tharjes. Gjithashtu, ėshtė me rėndėsi qė tė mos e afroni tharėsen shume afėr flokėve.

  4.Produktet e shtrenjta janė mė tė mira
  Ēmimet e produkteve kozmetike nuk do tė thotė se tregojnė edhe kualitetin e tyre. Njė tonik mė i thjesht mund tė jetė mė i mirė sesa ato qė pėrmbajnė alkool, mentė, mentol apo pėrbėrės tė tjerė qė mund ta irritojnė lėkurėn, pa marrė parasysh ēmimin. Ka produkte shumė tė shtrenjta tė cilat kanė pėrbėrės tė zakonshėm, pa ndonjė komponent aktiv, dhe ka tė tjerė qė janė tė lirė nė ēmim por ėshtė plot me substanca mbrojtėse apo ushqyese. Prandaj gjatė blerjes, kushtojini kujdes pėrmbajtjes dhe jo ēmimit.

  5.Shumė ujė shėron lėkurėn e thatė
  Lėkura e thatė nuk formohet vetėm pėr shkak tė mungesės sė lagėshtisė. Hulumtimet tregojnė se niveli i lagėshtisė nė lėkurėn normale, tė yndyrshme dhe atė tė thatė ėshtė i njėjtė. Problemi i lėkurės sė thatė ėshtė njė faktor gjenetik dhe bėhet fjalė pėr kualitetin e ndryshėm tė indit ndėrqelizor, nė dallim nga lėkura normale. Prandaj marrja e sasive te mėdha tė ujit nuk do tė pėrmirėsoj gjendjen, por janė preparatet adeguate ato qė do tė ndikojnė nė strukturėn e indit.

  6.Kremi i natės ėshtė i domosdoshėm
  Para gjumit nuk duhet vendosur asnjė lloj kremi pėr fytyrė. Mjafton ta pastrojmė fytyrėn me njė tonik i cili do tė pastronte poret dhe do tė ndihmonte lėkurėn qė tė pushonte. Lėkura gjatė natės ėshtė mė aktive nga pikėpamja metabolike, prandaj i duhet lejuar tė pushojė dhe marrė frymė lirshėm nė mėnyrė qė tė lirohet nga produktet e dėmshme tė metabolizmit.

  7.Flokėt e ēara mund tė rigjenerohen
  Nuk ka asnjė mundėsi qė kjo gjė tė ndodhė! E vetmja mėnyrė qė tė shpėtoni nga tė ēarat e majave tė flokėve, ėshtė prerja. Janė disa balsame dhe kremra pėr flokėt qė munden pėrkohėsisht ti “mbulojnė” tė ēarat, por ajo do tė zgjasė vetėm deri tek larja e radhės. Flokėt ēahen pėr shkak tė tre arsyeve: larja e shpeshtė, proēedurat kimike tė shpeshta dhe krehja agresive

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Faleminderit per kto info erinda , vertet te nevojshme.

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Te lutem...!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 09:32 PM
 2. Kamomili: Aleat i bukurise
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-06-2012, 10:03 AM
 3. Vaji i ullirit, formula e shėndetit dhe bukurisė
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-03-2012, 04:49 PM
 4. Adoleshentet, te semura pas bukurise
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 03:17 PM
 5. Ushqimet e bukurisė
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2007, 08:10 PM