Facebook do te perdori pseudonime per VIP-at


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Facebook do te perdori pseudonime per VIP-at

  Receta Gatimi


  Duke u ndikuar nga rrjeti Twitter, Facebook do tė fillojė tė lėshojė etiketimin “llogari e verifikuar” pėr pėrdoruesit e vet mė tė popullarizuar. Duke filluar nga dita e djeshme, faqja filloi tė testojė njė sistem qė ua mundėson njerėzve me njė numėr tė madh tė abonentėve qė tė japin njė ID nga qeveria pėr tė vėrtetuar qė ata janė pikėrisht ata qė thonė se janė.

  “Ky pėrditėsim e bėn madje mė tė lehtė pėr abonentėt pėr tė gjetur dhe pėr tė qenė tė lidhur me gazetarėt, ngjarjet dhe figurat e tjera publike me tė cilėt ata duan tė lidhen,” tha njė zėdhėnės nga rrjeti Facebook nė njė letėr elektronike. Sapo tė bėhet verifikimi, njė pėrdorues do tė jetė nė gjendje qė mė dukshėm tė paraqesin njė emėr tjetėr (pseudonim, emrin e beqarisė, rreshti i parė, etj.) nė vijėn kohore pėrveē emrit tė tyre tė vėrtet.”

  Pėr dallim nga Twitter, Facebook iu ka kėrkuar pėrdoruesve qė tė regjistrohen me emrat e tyre tė vėrtet.

  Twitter, qė ua mundėson pėrdoruesve qė tė pėrdorin ndonjė nofkė qė ata duan, ka poseduar “llogari tė verifikuara” qysh sa kohė pėr figurat publike pėr t’i dalluar njerėzit e vėrtetė dhe cicėrimet e tyre nga imituesit. Deri nė njė kohė Twitter ua lejonte pėrdoruesve qė ta kėrkonin kėtė verifikim, ndėrsa tani faqja vendos vetė nėse duhet apo nuk duhet njė pėrdorues ta marrė shenjėn pėr verifikim.

  Burimi:

  PCWorld Albanian

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Sa mire...me mire keshtu..se na mbyten genjeshtaret!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Sa mire...me mire keshtu..se na mbyten genjeshtaret!
  emo ... :S

  Shqiptaret i hapin 500mije faqe te 1 VIP-it vetem sa te bejne fansa ... :S

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Filluan pergjimet e ktu , edhe ne msn nuk ka pse ti kerkoj kto gjera, po lere se dhe ne do i japim te vertetin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook prezanton "Facebook Card" (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 02:10 PM
 2. Facebook do te prezantoje sherbimin e ri "Facebook-Gifts"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 10:05 PM
 3. Nė vend tė silikonit pėrdori beton e ngjitės
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 26-11-2011, 07:24 PM
 4. Facebook?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 08:07 PM
 5. Facebook prezanton Facebook Questions
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 09:49 AM