Receta Gatimi

Si ta shpėtoni telefonin e rėnė nė ujė?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Si ta shpėtoni telefonin e rėnė nė ujė?

  Gjithnjė e mė shumė njerėz i shfrytėzojnė telefonat mobilė nė situata tė ndryshme – nė det, nė pishinė, nė banjė. Dhe, ndodh qė telefoni rastėsisht tė bjerė nė ujė! Mos u pikėlloni nėse ju ndodhė mu kjo juve, sepse zgjidhja ėshtė – orizi.

  Nėse keni cilindo telefon, pos iPhone dhe Android, mund ta shpėtoni telefonin pasi t’ju ketė rėnė nė ujė duke bėrė kėto veprime.

  * Nėse telefoni fiket vetė pasi tė ketė rėnė nė ujė, mos e aktivizoni sėrish.

  * Sapo ta nxirrni nga uji, hiqjani baterinė dhe sim-kartelėn. Nėse telefoni ju ka rėnė nė ujė tė ėmbėl apo nė ujė tė njelmėt, lajeni mirė me ujė nga ēezma.

  * Nėse feni i flokėve tė cilin e keni nė shtėpi ka opsionin e fryrjes sė ajrit tė ftohtė, atėherė thajeni pak telefonin, por assesi me ajėr tė ngrohtė. Nėse nuk keni fen, pastrojeni me facoletė letre.

  * Nė njė enė e cila duhet tė jetė pak mė e madhe se telefoni, vėni oriz tė bardhė tė pazier, dhe vendoseni telefonin dhe baterinė nė atė mėnyrė qė tė jenė tė mbuluara edhe bateria edhe telefoni me oriz nga tė gjitha anėt. Le tė qėndrojė telefoni prej 24 deri nė 48 orė nė oriz, i cili do t’ia eliminojė tėrė lagėshtinė.

  Pasi tė keni pritur qė orizi t’ia eliminojė lagėshtinė telefonit sė paku 24 orė, koha ėshtė pėr t’u bindur pėr suksesin.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Informat e vleshme mua personalish me ka ndosh por e kam derguar ne servis dhe gjidhqka u rregullua

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Sa bezdi eshte! Vetem per gjerat qe ke ne telefon!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si mund te shpetoni nga depresioni
  Nga olsii nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-11-2012, 11:52 PM
 2. Femra, ja si mund t'i “shpėtoni” Europianit!
  Nga olsii nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-06-2012, 11:00 PM
 3. A duhet ti shpetoni te dhenat Online?
  Nga ReniX nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-05-2012, 02:38 PM
 4. Si te krijoni dhe shpetoni Layer Styles ne Photoshop
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2010, 10:07 AM