Receta Gatimi

Dashuria ime...TI..


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
  1. #1
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21

    Zemer Dashuria ime...TI..

    Dje si c’do dite tjeter,ecja pergjate bregut te detit,ecja dhe mendimet me vrisin shume,ndonjehere ndjej mall per fjalet e tij,e ndonjehere as qe dua ti kujtoj,pamjet permbyseshin para meje si nje termet qe shkaterronte gjithcka,me kujtohej ndonje fjale e jotja dhe qeshja,qeshja sepse tingellonin aq bukur ne mendje,qeshja dhe as qe e vija re se pervec meje me shihte gjithe qyteti,une nuk di te jem si te tjere,dhe pse ndonjehere dua shume,te jem e eger ndaj botes,e ne vend te zemres te mbaja nje gure,paragjykimet i kam urryer gjithmone,njeriu duhet te njehet me zemer,kane thene se dashuria eshte si zjarri te djege,hahahaha,jo te djeg por te pervelon,diku larg..shoh syt e tij,qe goditen ne te njejten kohe,si shigjet,syt e mij dhe te tij,i ula dhe medova,eshte e pa mundur te me lere te mendoj njehere e qete,dhe e pash u nis drejt meje,si ta shmang kete takim thash,e pa mundur sa te mendohesha une ai mbrriti,Erush ckemi?...Qesha…po nga me pe i thash,ta kam thene tha,une jam hija jote,hahahahahha,qeshja dhe syte me shendrisnin prej lumturise,bejme nje xhiro tha,po mire i thash bejme,ecnim dhe qeshnim te dy nene buze,nuk flisnim,as ajo zhurma e cmendur e makinave nuk ndihej me,nje qetesi absolute,me kapi doren dhe e shtrengonte fort,e ngrite here here dhe e puthte,prezenca jote me jep qetesi tha,me jep shume paqe,dhe une qe thoja me vehte,pa me pyet mua?..qeshja nen buze nga mendimet idiote qe kisha ne mendje,ulemi diku te pime nje kafe tha?...po mire i thash,e u ulem ne nje lokal buze detit,ashtu perball,here here e humbisnim shikimin ashtu tek njeri tjetri,e here here qeshnim ashtu si kot,si per dreq na shoqeronte dhe nje kenge qe te cmendete vertet…me shihte ne sy dhe nuk fliste,nuk e di se sa kohe iku e ne ashtu ne heshtje,shikimi i tij me vinte ne siklet,sa here skuqesha e here nuk e dija cfare ndjeja…prezenca e tij me jepte jete,ajer,cfare jemi ne te dy tha?...qesha shok i thash…ndoshta me shume se kaq i thash,ne jemi rritur bashke,…dhe heshta…vazhdoje keshtu tha…u rritem dhe do vdesim bashke.hahahahah qesha,dhe heshta ne te njeten kohe,gjithmone i jemi shmangur dashurise tha,por sot nuk dua me tha,doren time e vendos mbi buzet e tij,nuk doja qe te fliste,me vriste shume,dhe i thoja me gjysem zeri shshshshshsh…oj zemer tha..je e shtrenjt per mua ta dish,je drita e syve te mi,do te te marre dhe do ikim aty ku nuk na njeh njeri tha, une dhe ti,qeshja me dukej si enderr,cfare po thot mendoja,kjo kafja nuk i beri mire,…u afrua prane meje dhe me puthte ne sy e balle,dhe kam ndenjur ashtu ne krahet e tij..ai merrte jete nga une….dhe une nga ai…

  2. #2
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    me pelqejne shume krijimet e tua ....

    vetem se per te thyer pak noten e trishte brenda tyre ose dashurine per detin apo ndjenjen e vrare, nje kolaboracion do ishte me gjeniale qe ti japesh nota pozitive optimiste rilindjes se dashurise per malin per ndjenjen e pakufishme dhe cka une mendoj te rendesishme botes se njerzve qe na rrethojne
    dikush thote "pse mos te gezoj hidherimin tim kur ngushellimi i njerzve te gezuar eshte thjesht hidherim"
    nuk jam kritik letrar por thjesht dua te nxis krijimtarine tate te bukur.....

  3. #3
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Mbase dhe ke te drejte..por gjithsecili ka menyren e tij te te shkruarit,ai qe shkruan percjell ate qe ndjen,une nuk mund te shtirem nga jasht kur ne zemer jam e ndrydhur,nuk mund te them sa dite e bukur sot,kur jasht bie shi,jane disa gjera qe nuk behen ndryshe,sepse keshtu jane krijuar,dashuria ime per detin eshte kaq e madhe,eshte pike frymezimi per mua,detin e dua ne c'do shkrim,ne c'do fjale,por duhet thene se frymezimi qe vjen nga deti,eshte gjithmone i vrare,sepse deti eshte nje pafundesi uji,nga i cili dhe loti i ka rrenjet po aq te thella sa dhe vete ai...

  4. #4
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    dicka qe verej tek krijimet e mia sidomos ne fillimet e saj eshte se sa here krijoja nuk ngopesha me to ama per nje kohe te shkurter...
    dhe une duke pare talentin them te krijohet dicka qe te rezistoje ne kohe qe dhe ti vete kur ti lexosh pas ca kohesh ti ndjesh ato...

    aq sa ti thua per detin po aq them dhe une per malin dhe kjo nuk duhet te ndikoje ne krijim se per kete eshte e bukur krijimtaria flet per cdo gje e per gjithcka..

  5. #5
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    E bukur deri ne gjysem, se deri aty e lexova.

  6. #6
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Te shkruajturin e kam pasion sic e kam thene,nuk shkruaj per ti rezistuar kohes,dhe po te shohesh bibloteken time personale,nuk mund ta imagjinosh se sa kam shkruajtur,di vetem qe kushdo qe vjen ne shtepine time,i merr i rilexon e i rilexon dhe me shprehin se sa shume ju pelqejne,dhe me luten ti botoj,por jooo,une nuk dua,shkruaj thjesht se e kam pasion,me buron nga zemra,dhe ky burim i imi dua te mbetet aty,te vdes bashk me mua,mbase e kam gabim,por keshtu jam,dhe persa i perket detiti,eshte e pa evitueshme,e dua po aq sa dhe jeten,dhe prezenca e tij ne krijim me jep jete...pavarsisht se cfare percjell ajo tek lexuesi,

  7. #7
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    E bukur deri ne gjysem, se deri aty e lexova.
    Po mire kur te kesh kohe hidhi dhe gjymes nje sy...hahahahahha

  8. #8
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Pse nuk boton ndonje liber apo nuk e ke plotesuar?

  9. #9
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Pse nuk boton ndonje liber apo nuk e ke plotesuar?
    po ka kohe,te jemi mire

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
  2. Ah kjo dashuria!
    Nga Erinaa nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 31-05-2012, 03:20 PM
  3. Dashuria!
    Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 08-05-2012, 09:24 AM
  4. Dashuria
    Nga florenti1 nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 14-04-2012, 11:12 AM
  5. Kur dashuria na ben keq
    Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-05-2009, 11:12 PM