Receta Gatimi

Barsaleta me Nastradinin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  Talking Barsaleta me Nastradinin

  Nje nate gruaja u zu me nastradinin.
  I dha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
  Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti nastradinin.

  - Cqe gjithe ajo zhurme dje?
  - Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet,
  - Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
  - Brenda saj isha dhe une.
  Kjo eshte e vjeter, por gjithmon e bukur:

  Ishte nje here nastradini dhe gomarin.
  Nastradini ka dal ne qytet dhe i kishte humbur gomari.
  Ska dit cfar te ben, ka shkuar ne nje hotel dhe ka hyr poshte nje krevati.
  Ka ardhur nje grua edhe nje burr, ato jan dasht shum e shum, burri i ka then grus ne syt e tu e shoh gjithe boten!
  Ka dal nastadini prej poshte krevatit dhe i ka then po gomarin tim a po e sheh gjekundi?

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Nastradini do vrasi veten!

  Nastradinit i ishte mėrzitur jeta edhe vendosi tė varė vetėn nė njė pemė, nė buzė tė liqenit. Ai varet por dega thyhet dhe bije nė uje. Kur del nga ujiė thotė me veten e tijė, “pėr njė tė varme desh u mbyta”.

  A fluturon Deveja?
  Nje njeri pyeti Nastradinin: “A fluturon devja?” Nastradini ja kthen “Po vetem se duhet me gjet ni budalla qe e beson”.

 3. #3
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Puthja e vajzes se mbretit!

  Ishte njėher Nastradini dhe kalaoi pėrpara pallatit tė Mbretit
  Aty te ballkoni pa vajzen e mbretit dhe e puthi nga larg me dorė.
  Vajza u inatos dhe shkoi tė i jati dhe i tha se ēfarė kishte ndodhur.

  Mbreti thėrret ushtrinė dhe ndjek Nastradinin nga mbrapa.
  Nastradini e kuptoi dhe shkon shpejt ne pyll.
  Ndes njė zjarr dhe hypen lartė ne pemė.
  Vjen mbreti dhe e pyet “ēbėn atje lartė o Nastradin”?

  “Ja ziej fasule i tha”, “po zihen aq lart fasulet”.
  “Po dhe unė a ta Putha vajzan aq larg”?

  Mbreti ngeli pa fjalė dhe iku.


  Ora e shqiptarit
  Shkoi Nastradini nė parajsė dhe po shikonte nėpėr mure disa ore e pyeti engjellin-pse jane kėto orė nė parajsė?-mė to masim korrupsionin nėpėr botė.Shikon Nastradini orėn e Italis levizte pak,shikonte orėn e Amerikes akoma mė shume,i pa tė gjitha orėt me rradhe por ate tė Shqiperisė nuk e gjeti,pyeti engjellin-ku ndodhėt ora e Shqiperise?- “E ka marrė zoti pėr ventilator”.

  Nastradini
  Disa tė rinjė panė Nastradinin qė ishte mbėshtetur tek stalla e gomėrve dhe donin ta tallnin.
  Njeri mė i shkathet i thotė:-”Ku je o Nastradin,baba i gomerve”.
  Nastradini i pėrgjigjėt:-“Po ti mor bir pse pake dalė prej stalle”?

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha shum e fort kjo

  Ishte nje here nastradini dhe gomarin.
  Nastradini ka dal ne qytet dhe i kishte humbur gomari.
  Ska dit cfar te ben, ka shkuar ne nje hotel dhe ka hyr poshte nje krevati.
  Ka ardhur nje grua edhe nje burr, ato jan dasht shum e shum, burri i ka then grus ne syt e tu e shoh gjithe boten!
  Ka dal nastadini prej poshte krevatit dhe i ka then po gomarin tim a po e sheh gjekundi?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Barsaleta Te Ndryshme
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 25-09-2014, 02:25 PM
 2. Barsaleta
  Nga abdullah92 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 185
  Postimi i Fundit: 15-10-2013, 10:11 PM
 3. Barsaleta italisht
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 02:39 PM
 4. :o Barsaleta +18
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2007, 03:21 PM
 5. Barsaleta e humor me bjondet
  Nga Cuore RossoNero nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-12-2006, 09:06 AM

Etiketat pėr kėtė Temė