Dėrgimi i sms-ve shkakton rrudha


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Dėrgimi i sms-ve shkakton rrudha

  Receta Gatimi  Efekti i celularėve dhe takave tė larta, kėtyre dy shoqėruesve tė femrave moderne

  Pėr shkak tė shikimit tė gjatė nė ekranet e vogla tė celularėve, te shumė femra paraqiten para kohe rrudhat e imėta midis vetullave, thotė dr. Jean-Louis Sebagh, mjek i cili ka shumė paciente tė famshme, duke pėrfshirė edhe Cindy Crawford-in.

  Duke shikuar nė ekranin e celularėve me rastin e leximit tė mesazheve, shumica e femrave rrudhė sytė, gjė qė pėrshpejton paraqitjen e rrudhave tė imta nė ballė, tė cilat megjithatė mund tė largohen me botoks, thotė dr. Sebagh. Por, nė vend tė botoksit, mund tė ndihmojė edhe masazhi i asaj pjese tė lėkurės, thonė ekspertėt.

  Nė anėn tjetėr, njė studim i ri rreth takave tė larta, i bėrė nė Universitetin e Kalifornisė, do tė gėzojė shumė femra, e sidomos adhuruesen e tyre mė tė zjarrtė, Victoria Beckham-in. Nė fakt, femrat qė bartin kėpucė me taka tė larta, nė mėnyrė tė barabartė aktivizojnė muskujt e jashtėm dhe tė brendshėm tė kėmbėve, gjė qė ndikon qė ato tė kenė kėmbė mė tė bukura, krahasuar me femrat qė vazhdimisht bartin kėpucė tė rrafshėta.

  Bartja e kėpucėve me taka tė larta, jo mė shumė se 7 cm, shkakton njė aktivitet tė muskujve tė legenit pėr 15% mė tė vogėl, sesa bartja e kėpucėve tė rrafshėta. Pėr kėtė shkak, muskujt e kėsaj pjese tė trupit janė mė tė relaksuar, por edhe mė tė fortė, gjė qė ndikon qė seksi tė jetė shumė mė i mirė.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Aman mo cfare jane keto absurditete qe degjojme dita dites...jo po mos ha ushqim se vdes...pffffffffff

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Sme duken aspak absurditete !!
  Jan perfundime nga studime te mirfillta mjeksore.......gje qe arrihet te kuptohet po te mos lexosh vetem titullin , por dhe me tej !!

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Sa me ne brendesi te shkrimit te lexosh aq me shume e kupton se keta njerez nuk po dine se cfare flasin,jam dakord per kepucet e larta,po per sms nuk di cfare te them,dhe me lejo te te them se nuk nisem asnjeher ne titullin e dickaje,por lexoj gjithmone per cfare flitet,gjithsesi...

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Sa me ne brendesi te shkrimit te lexosh aq me shume e kupton se keta njerez nuk po dine se cfare flasin,jam dakord per kepucet e larta,po per sms nuk di cfare te them,dhe me lejo te te them se nuk nisem asnjeher ne titullin e dickaje,por lexoj gjithmone per cfare flitet,gjithsesi...
  Mos genje e ke bere nje here ne nje teme timen ku je pergjigjur pa lexuar, ste le une te genjesh hahahaha, je mat hahahaha

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Sa me ne brendesi te shkrimit te lexosh aq me shume e kupton se keta njerez nuk po dine se cfare flasin,jam dakord per kepucet e larta,po per sms nuk di cfare te them,dhe me lejo te te them se nuk nisem asnjeher ne titullin e dickaje,por lexoj gjithmone per cfare flitet,gjithsesi...
  mendimi jot perball fakteve .....je e lir te besosh cte duash

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lyerja e flokeve shkakton semundje
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-02-2013, 10:05 PM
 2. Kripa shkakton vdekje
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-05-2012, 03:20 PM
 3. Stresi shkakton kancerin?
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 11:58 AM
 4. Stresi vėrtet shkakton thinjat
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 12:19 PM
 5. Dergimi i mesazhe falas
  Nga fatjonaf nė forum Dėrgo SMS Falas
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-03-2011, 02:27 PM