Me fal oj Zemer!..


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Me fal oj Zemer!..

  Receta Gatimi

  Ecja sot dhe pergjate rrugeve me ndiqnin mendimet e tij….ku gabova mendoja…natyra me ka krijuar nje femer te forte,une kurr nuk kam menduar per veten time,me kujtoheshin fjalet e tij…dhe qeshja me vete si femije…ai zgjoi tek une nje ndjenj kaq te bukur dhe te pafajshme,ai ringjalli tek une nje pjese te vdekur,qe kishte pushuar se egzistuari..ecja dhe mes fjaleve te tij,merrja jete,por tek une eshte e qarte lumturia zgjate vec pak,gjeja e pare qe beja pas c’do aktiviteti qe kasha,shkoja lexoja sms e tij,te cilat I ruaja si nje thesar,sepse per mua keshtu ishin nje thesar,I lexoja I rilexoja,dhe tek c’do fjale gjeja qetesine dhe lumturine qe me kishte munguar shume…nje dite..u mendova gjate…shume gjate…e shume gjate…une dhe ai jemi kaq larg njeri tjetrit,ne c’do aspekt,une nje vajze e lodhur nga jeta,ai nje burim energjie,nje djale ne moshen me te bukur te jetes,une nje shpirt I ndrydhur,ai nje shpirt I paster,une nje lot te hidhur,ai nje buzqeshje feminore,une isha erresira e tij,ai drita ime,cfare mund te ofroj nje vajze e ndrydhur nje djali te qeshur,cfare mund ti ofroj nje lot pervecse lot,mendoja,dhe me kujtoheshin fjalet e tij,sa mire ndihesha,harroja cfare isha duke menduar,ai me tjetersonte vec me fjale,ma bente boten kaq te bukur,pastaj ne moment qetesije reflektoja serisht,jooooooo I thoja vetes,ti nuk duhet,ti nuk mundesh,dhe ne mendime te tilla serisht me kujtoheshin fjalet e tij,qeshja me vete si femije,nuk mund te besoja,kisha kohe shume kohe qe nuk ndihesha ashtu,por I mblodha forcat kudo qe I kisha,I nxorra me thonje nga varri I dheut,nuk duhet thash,une dhe ai nuk jemi per njeri-tjetrin,nuk mund ti fal nje njeriu te lumtur trishtim,nuk mund ta infektoj me vuajtjen time,ai eshte I lire si nje zoge,une nuk duhet ti pres krahet ne fluturim,pas shume mendimesh te lodhshme,mu kujtuan serisht fjalet e tij,me kapi ne nje moment te keq per te biseduar me mua,per te te folur per sinqeritet..qe une si njeri e kam adhuruar gjithmone,me sinqeritetin tim kam ecur deri ketu ku jam sot,me shpatullat e mia,dhe ndihesha njeriu me I lumtur ne bote,ai me foli per sinqeritet,ne nje moment qe une beja luft me veten,nje dilem me e fort se vdekja,ju rrefeva ashper per ta larguar,nderkohe qe zemra vuante si zog I vrare,tregova nje genjeshter per here te pare ne jete,me duhej ta beja,ta mbroja nga une,ta largoja nga une,dhe pse zemra bertiste si e cmendur (mos e beje),ai nuk besonte me tek une..dhe fjalet e tij me shponin zemren si me thik,ai nuk besonte me tek une..dhe shpirtin ma helmoi deri ne palc…ai nuk besonte me ne mua…dhe pse nuk e di qe une e bera per te…sakrifikova veten per te …per te miren e tij…sepse e mira e tij nuk jam une,une e shoh jeten me syrin luftarak,me syrin e vuajtjes,ai me syrin e lumturise,te pa fajsise,u bera e keqe perpara tij,nje shpirt gur,porn je zot qe eshte lart me njeh me mire se kushdo,dhe e di pse e bera,nje dite oj zemer do te me kujtosh…dhe do te me japesh te drejte…te lutem me zemer te mos me gjykosh…se ne asnje fjale…se ne asnje shkronje qe te kam shkruar nuk te kam genjyer…atje isha une…ne c’do fjale qe te kam shkruar…ishin per ty,I ndjeja,ti shpreha,oj zemer me fal…me fal qe mendoj per ty…dhe harroj veten time,por e di qe keshtu duhet,dhe keshtu eshte me mire,une me lotet jam mesuar,me kane ndjekur ne c’do hap…dhe per kete e bera…te te largoj prej jetes sime..prej jetes sime te mbytur ne lot…une gabimisht hyra ne jeten tende…por qellimisht do dal…dhe do me kujtosh si nje nder gjerat e shemtuara qe te kane ndodhur ne jete…por nuk me vjen keq…nuk me vjen sepse e beje per ty…….dhe te jesh I lumtur per mua do te thot shume…nuk meriton nje shpirt te ndrydhur si une…por nje lumturi..qe te te beje njeriun me fat lum ne bote…

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  shume e bukur

  ti i shkruan vete keto apo i ben copy/paste nga diku tjeter?
  ps. kot s'thone qe genjeshtra ka dale me te embelsuar te verteten

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Nuk jane copy paste,absolutisht!...Jane shkrimet e mia...

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  atehere erinda TE LUMTE

  me pelqen shume menyra qe perdor shqipen .

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Faleminderit!...

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  m`pėlqej !

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  erinda shum shum bukur pergezime.

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  erinda shum shum bukur pergezime.
  faleminderit Erinaa!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ti zemer Ndal...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 01:54 AM
 2. Dredhėzat tė dobishme pėr zemėr !
  Nga Erinaa nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-05-2012, 10:16 AM
 3. 7 orė gjumė pėr njė zemėr tė shėndetshme
  Nga olsii nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 06:12 PM
 4. Dėgjo me zemėr
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 03:56 PM