Zhduk floket e thinjura me maske me piper te zi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Zhduk floket e thinjura me maske me piper te zi

  Receta Gatimi
  Maskė pėr flokė e pėr mė tepėr tė mbuloni thinjat mund tė realizohet dhe nga piperi i zi. Nė vendet lindore nė mėnyrė tradicionale pėrdoret piperi i zi pėr parandalimin e shfaqjes sė flokėve tė thinjura.

  Njė gram piper pėrziejeni me gjysmė filxhani kos, gjysmė luge lėng limoni dhe po aq vaj bajameje. Pėrgatitjen vendoseni nė flokė, masazhojeni mirė dhe mbajeni gjysmė ore, dhe pastaj lajeni me ujė tė vakėt.

  Maskėn pėrdoreni dy herė nė javė. Masa e pėrdorur do t’u kthejė ngjyrėn e errėt flokėve dhe do tė pengojė shfaqjen e mėtejshme tė qimeve tė thinjura.


  mengjithate...un do sygjeroja qe , per cdo recet qe lexoni ne internet beni mir te konsultoheni me dike qe ka njohuri mbi fushen perkatese me par , se nuk i dihet ....

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  flm labe, mbase do te na duhet...

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ncncn cfar nuk ndegjon njeriu sot!

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  thanx labja por une e kame zgjidhur problemin


 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  thanx labja por une e kame zgjidhur problemin

  hahaha
  mir juve..po ne te shkretat cte bejm ne kto raste
  nuk dukemi dhe aq bukur tullace http://www.womenshealth.gov/breast-c...bald-woman.jpg

 6. #6
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahaha
  mir juve..po ne te shkretat cte bejm ne kto raste
  nuk dukemi dhe aq bukur tullace http://www.womenshealth.gov/breast-c...bald-woman.jpg
  do thoja dicka por e di qe spranon shaka te tilla ti ;p

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  do thoja dicka por e di qe spranon shaka te tilla ti ;p
  me behet qejfi qe e ke kuptuar !!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shpikja revolucionare zhduk frikėn nga dentisti
  Nga vaaldr1n nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-01-2012, 11:55 AM
 2. Maske per ushqyerjen e lekures
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-12-2011, 07:24 PM
 3. Maskė me ēaj dhe mjaltė
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 15-05-2011, 10:46 AM
 4. Maske me patate per rrathet e syve
  Nga Sarah92 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-11-2010, 11:18 PM
 5. Shpiket ilaci qe zhduk shenjat e trupit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-04-2009, 10:02 AM