Ne Emer te Dashurise!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Ne Emer te Dashurise!

  Receta Gatimi

  Ndoshta eshte bukur te dish se dikush te do,
  bota te duket kaq e bukur, e ne syt e tu rrezatojne rreze drite prej te cilave merr jete,
  shume bukur kane thene per dashurine,shume e kane perjetuar,e shume te tjere jane sakrifikuar ne emer te saj,….jane mendime qe fle dhe zgjohesh c’do dite!......
  Dashuria,kjo ndjen qe zgjon brenda teje nje bote te pa njohur me pare…zgjohesh c’do dite me ate fytyren e qeshur pa e ditur pse,me deshiren per jeten,per ti bere gjerat sipas asaj qe ndjen,me zerin e zemres,
  zgjohesh dhe ashtu me syt e pergjumur,me floket e crregullt,luan mbi krevat si nje femije i lumtur,thua pa frike se ne ato momente perngjan me nje femije 5 vjec.
  Mbremjeve perpara se te flesh,shfleton me shpejtesine e eres diku,per te lexuar dicka prej tij,per te gjetur nje grimc qe te kujton ate…
  Nuk eshte e rendesishme se ku ndodhesh,se ku je,mjafton te te kujtohen fjalet e tij,dhe buzeqesh pa vetedije,deri sa dikush e ve re…….dhe ti…ashtu si e hutuar sheh sikur nuk po flisnin me ty.
  Per dashurine shume eshte folur,per te mos thene se per te flitet shume me shume,por gjithsecili e perjeton ne menyren e tij,me nje te perbashket te madhe ,ndjenja e fluturave ne bark.
  Dashuria eshte e madhe sikur bota vet,dhe pse brenda saj eshte fjala “dashuri”,te gjithe me pare provojne ndjenjen e vuajtjes,derisa me pas e ndjejne se ajo cfare eshte ne te vertet,quhet dashuri.
  Vjen pa e ditur se ka ardhur,troket pa edhe pse dyert e tua ishin te blinduara,deperton aq thelle sa zhduk c’do kyc apo hekur qe ndodhet perreth teje,
  zgjohesh me deshiren e madhe per te pare diellin ne sy…dhe ti bertasesh me forcen e zemres,rrezet e tua nuk me verbojne,sepse jam me e fort se ty,
  ecen me shpejtesine e eres ky rryma e saj te terheq sikur je mbi krahet e nje zogu,
  noton mbi dallget e detit si nje siren,deperton thell ne fundin e tij dhe del ne siperfaqe ku futuron me gjithe energjin e shpirtit,
  vendos ato kufjet me nje muzik te cmendur dhe ecen trotuareve duke kercyer,ku fytyrat e habitura te njerzeve as qe te bejne pershtypje,
  bene kaq prapesira,kaq lojra femijesh,kaq detaje te vogla por nga nje ndjenje e madhe…DASHURIA,
  Per mire apo per keq,e falenderojme qe egziston,per momentet e bukura qe na i fal,e shkurter apo e gjate,e falenderojme qe e perjetuam,
  gjithcka e bejme nga vet ajo,gjithcKa ne emer te saj………ne emer te DASHURISE…..

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  erdhe ti?....shume faleminderit!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 187
  Postimi i Fundit: 21-05-2016, 08:48 PM
 2. Kerkoj 1 emer per...
  Nga labja nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 71
  Postimi i Fundit: 08-06-2013, 10:39 PM
 3. Emer Djali
  Nga aurel nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 13-01-2013, 11:54 AM
 4. Vetėvrasje nė emėr tė dashurisė
  Nga olsii nė forum Familja dhe tė Rinjtė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-02-2012, 10:01 PM
 5. Emer vajze
  Nga Nerti nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 24-09-2010, 11:12 PM