Dhurate per Ditelindje!...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Dhurate per Ditelindje!...

  Receta Gatimi

  E strukur ne nje cep te shtepise sime ashtu me sy te pergjumur ,shume gjera me vijne neper mendje…….
  Doja te flija dhe te qetesoja mendimet negative qe me vinin ne koke,sepse gjerat e bukura i ndjej ne zemer,e ato te kqijat i kam ne mendje…….dhe mendja thone qe e mund zemren,sepse gjithmone influencohet nga arsyeja,
  Ne jeten e njeriut ndodhin gjera qe as i ka enderruar ndonjehere,vijne aq vrullshem ne realitet,te mpijne gjithe qelizat e trurit e te trupit…
  Dua ta shoh boten sic eshte,pa perden e vrazhde te mendimeve te njerzeve qe me rrethojne,thone se njeriu nje jete ka,dhe duhet ta jetoj ne menyren qe do,e jo ne menyren qe duhet….
  Jasht deres ndjej nje ze qe me flet,
  A mund te hyj me thot?.....
  Gjithmone do jete dikush qe me nderpret mendimet mendova,pffffffffff
  Zemra vllait kemi kohe pa biseduar bashke tha,jetojme ne nje shtepi dhe nuk shihemi gati fare,ne fjale te tilla me perqafoi dhe nuk e di pse u preka kaq shuuuuuume,fillova te qaj si pa kuptim…..
  Cfare ke tha?...cfare ka ylli vllait….asgje I thoja me gjysem zeri,ehhhhhhh tha une erdha te bejme muhabet e ti qan,por nejse tha ma thuaj cfare ke,
  I zhduka lotet ashtu me inat,dhe fillova te beje muhabet per gjera qe nuk me interesonin ne fakt,ai qeshte nga gallatat qe kepusja une..dhe une mendoja,pse njeriu duhet te flasi per gjerat qe nuk i duhen,dhe nderkohe per ato qe duhet te flas hesht!...
  Me perqafonte dhe me thoshte….nese ty te ndodhe ndonje gje,se di cfare jam I afte te beje,
  Gjithmone mendova flet pa lidhje,per aftesi,per trashesi,per lojra femijesh qe me cmend…..
  E pse duhet te me ndodhi I thash,une nuk jam femije,por gjithsesi ti rrofsh qe je ne gatishmeri te plote,qeshte me te madhe dhe me gjuante me shaka,pergjigjen ne maje te gjuhes ti me thonte……..
  Heshtja….dhe heshtja…sa nje “gjuajtje” e tij me permendete,
  po se si je keshtu thonte,cfare do qe te beje vllai te qeshesh…..
  qesha hahahahahhaha,pse do ta besh……po per ty po……
  a je i sigurt?
  Po te thash.
  A je i sigurt?......
  Hahahahah filloi te me shtynte,he me thuaj se jam kurioz tha,cfare do nxjerri nga goja ajo mendja jote pjellore,dhe qeshte…..
  Dua nje dhurate per ditlindje nje udhetim jasht vendit…
  Aaaaa tha po he thuaj,po per ku?...
  Qe te vemi familjarisht tha…………
  Qeshja dhe i thoja….por jo pra jooooooo eshte dhurat vetem per mua,jo per gjithe famijlen,
  qeshte dhe me thonte….ok do te beje kete dhurate pa dyshim,me thuaj ku do qe te shkojm dhe ikim te gjithe keshtu sic jemi……
  po pra thash ketu ishte ceshtja……
  …………heshta………..e heshta……….e heshta……..
  U tha u be tha……….pfffffffffff mendova,une gjithmone duhet te jap ide……..dhe rregullat pastaj ndryshohen gjate rruges……
  Nuk e mbaroj asnjehere ate qe dua te them……..
  Une e filloj…….te tjere vendosin pike,gjithsesi u lumturova pa mas,ne fund te fundit me vjen mire per mamin,do kenaqej pa mas,
  pa une……….une lumturohem kur te tjeret jane mire,kur famijla ime eshte mire……..
  gjithsesi eshte dhurat e bukur per ditlindje ,e serisht jane dhurata,nuk ke kurrsesi te mos i pranosh,
  per kete kane marre dhe emrin dhurat,sepse behen nga te tjere,dhe nuk behen nga ajo cfare do ti….gjithsesib mbeten te bukura,pavarsisht se nuk je ti qe i zgjedhe…………………..

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Si nuk u lodhe moj ,

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Po he pa me thuaj si nuk u lodha!

  asnjehere nuk lodhem une per te shkruajtur,gjalle ne bote!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ne nje ditelindje femre
  Nga stefo nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 11:38 AM
 2. Si te shkruajme nje Ftes per Ditelindje
  Nga ReniX nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2012, 01:34 PM
 3. Urim ditelindje
  Nga noemi84 nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-03-2009, 11:26 AM
 4. Erlindi ka ditelindje, gezuar
  Nga kuklla nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-10-2008, 12:07 AM
 5. URIME PER DITELINDJE
  Nga Nerti nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 02:14 AM