Trokitja e stinės sė bukur tė pranverės, po ngjall tek femrat edhe dėshirat e para pėr truk dhe veshje tė ndryshme nga ato qė pėrdornin deri mė tani pėr stinėn e ftohtė.Ndėrkaq, fokusi i modės pėr kėtė vit, sugjeron njė fytyrė femėrore tė mbushur me tė gjitha ngjyrat e bukura qė fal pranvera.Para sė gjithash, njė Make Up i lehtė, me ngjyra tė shumėllojshme, duke preferuar edhe xixat pikante qė ua ndriēojnė fytyrėn.Gjithēka, e shoqėruar me lule nėpėr flokė, apo varėse shumėngjyrėse nėpėr qafė, tė cilat konturojnė njė fytyrė tė lulėzuar, adapte pėr njė stinė tė vėrtetė pranvere.Njė kozmetikė mė e butė dhe e ėmbėl, tipike e pranverės. Ngjyra nė variacione tė pafund, qė nga ajo pink, jeshile, blu, ose jargavan, qė tė gjitha nė kuadrin e pamjes qė fal njė freski tė re.

Nė fund, lėkura juaj duhet tė ndriēojė nėn tonalitetet rozė apo tė kaltėr, duke dhėnė idenė e njė fushe tė praruar.