Moment Cmendurie!...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Talking Moment Cmendurie!...

  Receta Gatimi

  Ndonjehere me duket se jam ne enderr,
  Si ndryshon jeta e njeriut,ashtu si pa kuptuar sa hap dhe mbyll syt,
  Me kane ndodhur kaq shume gjera ne jete,sa kur me ndodhin gjera te mire me duken si endrra,sikur jam une qe i sajoj apo qe i enderroj,
  i mbyll syt me mendimin tek ai,zgjohem serisht me mendimin tek ai,
  duket sikur jeta ime nuk me perket mua por atij,eshte kaq bukur te mendosh,
  gjendja ime shpirterore e momentit i dedikohet atij……
  si ta pershkruaj kete qe ndjej,se di,me jep lumturi,me jep gjera qe me pare nuk i kisha ndjere,
  rrija mendueshem perpara njerzeve te mi…….me shihnin me syrin e kureshtjes,dhe une qe i ulja syt,per te shmangur pa rehatine,
  i ngrija prap syt larte,qeshja si pa kuptuar,
  i pyesja ata sy kureshtar,po cfare keni pse me shihni si me habiiiiiiii?.....
  ata ashtu si te habitur me pyesnin mua,e une ata,
  hahahahaha,nena ime qeshte,keta sy kisha une kur njoha babain tend tha,
  po mbase i thash se ne te dyja ngjajme,flisja me te tjera kuptime,nderkohe e kuptoja qarte se cfare donte te thonte,
  zemer tha: me keta sy ne kuptimin e dashuruar,
  ahhhhhhhhh i thash ashtu si femije ne faj,
  mos i ngaterro gjerat mami,te lutem,hahahahahah,qeshte ti mos mi ngaterro tha,po une flas drejte,nje nene e njeh femijen e saj,
  por me lejo te te them tha,qe jam shume e lumtur qe po shoh shkelqim ne syt e tu,jam shuuuuuuuuuume tha,dhe ne ato momente me perqafoi fort,
  u ndjava mire nga fjalet e saj,nuk te kerkoj te me thuash gjera tha,kur te jesh gati me thuaj vete,
  hapa syt prej habise,mami im eshte kjo mendoja,patjeter kam nevoj per syze,dhe e pyes
  mami ti je?.....qeshte jo jo tha eshte komshia,
  pjestaret e tjere te familjes as qe folen vetem kishin vendosur doren ne mjekerr dhe kush e di se cfare bluanin ne mendje,
  i dalloja syt prej inatit,dhe nga ato fytyra komike nuk permbaja dot te qeshuren,
  cfare po thonit ju te dyja?... tha,fytyra e pare komike,hahahhaha
  po flisja me vajzen time i thot mami,ndonje gje nuk shkon i tha?....
  nuk foli……….vetem me pa me inat,kishte nje got me uje ne dore,dhe ma hodhi ne fytyre,me beri qull,hahahahah
  pastaj filloi te kerciste lufta e trete boterore,hahahahah,
  nje moment i bukur i cmendur,kerciste uji dhe jasteku gjithandej….
  E adhuroja ate momement,
  I adhuroja ato fytyra komike te vellezerve te mi,qe qeshin nga zori,hahahahah,
  Hidhja here here syt nga mami,dhe ndihej kaq mire,ashtu me doren mbeshtetur ne karrige,dhe ju bertiste largohuni nga vajza imeeeeeeeeee,dhe qeshte fytyra e saj me zgjaste jeten,me mbushte kraharorin me fryme
  Ishte nje moment qe nuk di se si ta pershkruaj,
  dhe kjo fal nje ndjenje timen shpirterore,qe me buronte prej zemres dhe percillej prej fytyres sime,
  dashuria eshte nje ndjenje kaq e bukur,kaq e embel,qe te dergon jo ne qiellin e 7 por te 8,hahahaha

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  m`pelqej shum e bukur

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Faleminderit!...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. C'far po hani ne kete moment?
  Nga Hermosita nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 341
  Postimi i Fundit: 19-12-2015, 12:21 AM
 2. Ku do te donit te ishit ne kete moment?
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 638
  Postimi i Fundit: 29-11-2014, 01:20 AM
 3. Vjen nje moment dhe ...
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 301
  Postimi i Fundit: 09-11-2014, 10:46 PM
 4. Moment i pa pershtatshem...
  Nga Erinaa nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 30-09-2014, 08:17 PM
 5. Cfarė bėn allahu nė kėtė moment?
  Nga ardona nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-07-2010, 03:38 AM