Receta Gatimi

Akullorja si kokaina.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Akullorja si kokaina.

  Njė studim i ri ka dalė nė pėrfundim se dėshira pėr akullore i ngjan shumė asaj dėshire qė provojnė tė droguarit.

  Kėrkimi, i publikuar online nga "American Journal of Clinical Nutrition", tregon se akullorja mund tė krijojė varėsi tek njerėzit njėlloj siē krijon kokaina tek ata qė e pėrdorin rregullisht.

  Dr. Kyle Burger u shpreh pėr ‘"The Telegraph": “Mėnyra se si truri reagon pas konsumimit tė akullores ėshtė e njėjtė me reagimin e trurit tė atyre qė pėrdorin kokainė. Sa mė shumė tė hash akullore aq mė shumė kėrkon pėr tė ndjerė edhe njėherė kėnaqėsinė e mėparshme.”

  Studimi ka vėzhguar 150 adoleshėntė tė moshės 14-16 vjeē. Studiuesit u dhanė atyre sasi tė ndryshme akulloresh dhe ata qė konsumuan mė tepėr kėrkonin sėrish, por e shijonin gjithmonė e mė pak dhe pėr kėtė arsye duheshin sasi edhe mė tė mėdha akulloreje pėr tė kėnaqur organizmin.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  amann.....per kto sesht nevoja te behen studime...se dihen !!
  sesht fare e vertet.....akullore kemi ngren te gjith 100 her...po asnje sesht ber i varur ndaj saj....duke e kerkuar me doza gjithnje e me shum...!!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  amann.....per kto sesht nevoja te behen studime...se dihen !!
  sesht fare e vertet.....akullore kemi ngren te gjith 100 her...po asnje sesht ber i varur ndaj saj....duke e kerkuar me doza gjithnje e me shum...!!
  shum e ver8

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  une nuk mendoj se esht varshmeri perpos te ato akulloret kur nese gjen mbishkrimin ne shkop merr edhe nje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto: Akullorja 1 mijė dollarėshe
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 08:26 PM
 2. Patatinat tė shėndoshin mė shumė se akullorja dhe alkooli
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 09:12 AM
 3. Foto: akullorja me e shtrenjte ne bote
  Nga URTESIA nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2011, 08:25 PM