Real Madrid dhe Jose Mourinho thyejnė rekord pas rekordi.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Real Madrid dhe Jose Mourinho thyejnė rekord pas rekordi.

  Receta Gatimi

  Pėr herė tė dytė kėtė sezonė futbollistėt e Real Madrid kanė shenuar 10 fitore radhazi nė Primera Division. Dy herė nė njė sezonė njė rekord tė tillė nuk ka arritur tė shenojė asnjė klub deri tani nė kampionatin spanjoll.

  Seria e parė e ekipit tė Mourinhos ka filluar me 24 shtator me fitoren ndaj Rayo Vallecano. Eshtė ndėprerė me 10 dhjetor me humbjen nga Barcelona nė Santiago Bernabeu.

  Menjėherė pas kėsaj humbje, nė ndeshjen kundėr Sevillas Real Madrid ka fillur edhe fitoret e radhitura deri tek Espanyol ditėn e diel.

  Nė 21 ndeshje Real Madrid ka shenuar 20 fitore dhe ka fituar 60 pikė nga 63 tė mundshme.

  Nė epokėn e Mourinhos, Real Madrid ka shenuar fitoren e 51-tė me radhė, duke arritur Fabio Capellon, i cili fitore tė tilla i ka shenuar nė mė shumė ndeshje, nė 83.

  Real Madrid nė 25 xhiro ka arritur tė shenojė 85 gola, dhe nėse vazhdon me ritėm tė tillė mund tė arrijė nė 134 gola tė shenuar pėr njė sezonė.

  Rekordi prej 107 golave ėshtė i sezonit 1989/1990. Kanė mbetur edhe 13 xhiro ku lojtarėve tė Realit i duhen dhe 23 gola pėr tė shenuar rekord.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  fantastik reali kete sezon... nuk kam fjal te flas per kete skuader,,, jam bere nje tifoz i zjarrte i realit te madritit eshte skuadra me emire ne bote per momentin...

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per aq miliarda qe hidhen tek Real Madrid, aq eshte minimumi qe ata mund te bejne!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Real Madrid shpallet kampion
  Nga olsii nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-05-2012, 10:01 PM
 2. Lėngjet e gazuara thyejnė kockat
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 11:46 AM
 3. Rekordi i Birres
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 06:32 AM
 4. Protesta nė Madrid kundėr ligjit tė ri pėr abortin
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2009, 05:05 PM
 5. Rekordi i ri i kungullit mė tė madh
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2009, 08:51 PM