Receta Gatimi

FBI arreston cracker te LulzSec


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Exclamation FBI arreston cracker te LulzSec


  Tre krerėt e grupit tė piratėve informatikė, “LulzSec” (Lulz Security) tė dyshuar pėr njė sėrė krimesh kibernetike nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėrfunduan nė prangat e FBI-sė.

  Tre anėtarėt ranė nė pranga, pasi njėri prej bashkėpunėtorėve tė tyre, vendosi tė bashkėpunonte me hetuesit federal. Ndaj tyre rėndojnė akuza tė rėnda tė ngritura nga hetuesit federalė. Dosja e plotė pritet tė publikohet pėr mediat pas verifikimeve tė mėtejshme.

  “LulSec” ka marrė pėrgjegjėsinė pėr njė sėri sulmesh tė ashtuquajtura “tė profilit tė lartė”. Pre e tyre kanė qenė servera tė institucioneve dhe administratės amerikane, madje dyshohet se ata kanė mundur tė futen edhe nė vetė kompjuterat e FBI-sė dhe se kanė tentuar tė marrin nėn kontroll kompjuterat e CIA-s.

  Grupi “LulzSec”, mendohet se ka lidhje me grupin tjetėr tė piratėve informatikė, “Anonymous”. Kėta tė fundit, muajin e kaluar publikuan njė bisedė telefonike tepėr konfidenciale mes agjentėve tė FBI-sė dhe atyre britanikė, ku po diskutohej pikėrisht lufta ndaj krimit kibernetik.

  FBI dyshon se biseda ėshtė pėrgjuar nga “LulSec”, qė pėr tė humbur gjurmėt ka publikuar tė dhėnat nė emėr tė “Anonymous”.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  e prisja qe me tradheti do perfundonte kjo gje (si gjithnje)

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  i punesojne per vete keto te FBIse

 4. #4
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ēfare tradhetari ky LulzSec! por besoj se te gjithe keshtu do vepronin! Ne ate pik, nuk ka me "Ideale"

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ne fakt nuk eshte pun tradhetie, "tradhetari" ishte kreu i grupit Lulzsec , me pseudonimin Sabu, ate e kish arrestuar FBI dhe i kishin ofruar marrveshje qe te spiunonte te tjeret pasi ai kishte 2 femij dhe nuk donte te shkonte ne burg, pra ai ishte i detyruar ta bente, por gjss, ne fund t fundit tradheti mbetet sepse nuk tregoen kurr shoket x te shpetuar veten, ai esht egoizem dhe frike

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Ahhh nuk ja fut dot FBI jo.

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  kur futesh ne strofken e ujkut veshtire te shpetosh.

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Po vetem spiunat si puna e ketij prishin pun gjithmon

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Kushedi ēfare identiteti i kane dhene tani

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hackerat e LulzSec akuzohen per vjedhje informacionesh te Sony
  Nga ReniX nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-06-2011, 04:53 PM
 2. Polici arreston mashkullin me marihuanė nė lule tė ballit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 07:16 PM
 3. Policia arreston krokodilin
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2009, 07:49 PM
 4. Policia italiane arreston Robin Hoodin
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2007, 08:26 PM