Uefa champions legue. Arsenali tenton permbysjen. Shokon milanin ne pjesen e pare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Uefa champions legue. Arsenali tenton permbysjen. Shokon milanin ne pjesen e pare

  Receta Gatimi

  Milani ėshtė njė nga skuadrat e para qė kualifikohet mes 8 mė tė mirave tė Europės edhe pse kalon pėr nė cerekfinale.

  Nė “Emirates” Arsenali mund Milanin e pėrgjysmuar nga mungesat 3-0, por janė 4 golat e shėnuar nė Milano qė kualifikojnė skuadrėn e Alegrit.

  Qė nė minutėn e 6-tė tregon probleme mbrojtja e Milanit e cila pėson golin e parė nga njė goditje kėndi. Kanė kaluar 20-tė minuta tė tjera e kuqezinjtė mbeten nė mbrojtje duke vuajtur presionin e anglezėve. Gabimi i vetėm qė bėn Tiago Silva sjell golin e dytė pėr Arsenalin me autor Rozickin. Ky gol i dytė i afronte mė shumė tek ėndrra lojtarėt e Arsenalit tė cilėt besojnė se mund t’ia dalin.

  Nė mbyllje tė pjesės sė parė, Mesbah sėrish tregon probleme dhe shkakton njė 11-metėrsh. Ishte vetė kapiteni Van Persi qė e shndėrron nė gol.

  Me 3-0 nė 45 minutat e para Vengeri dhe e gjithė skuadra e “topcvinjve” besonte mė shumė tek mrekullia, por nė pjesėn e dytė ėshtė njė tjetėr Milan, nė fushė, jo agresiv e nė superioritet por gjithsesi me mė shumė grintė pėr tė mbrojtur rezultatin.

  Rastet e shumta, nuk sollėn asnjė gol nė kėtė pjesė duke mbyllur gjithcka me rezultatin e pjesės sė parė e nė tė njėjtėn kohė duke kaluar Milanin nė fazėn cerekfinale tė Champions Leagues.

  Nė kėtė fazė ėshtė kualifikuar edhe Benfika e cila ka mundur 2-0 nė fushėn e saj Zenitin duke cuar nė rezultatin pėrfundimtar 4-3 tė dy ndeshjeve.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Milan dje luajti shumė keq.

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Do ishte spektakel i madh po ta kishte perbys, por u lodh ne pjesen e dyte Arsenali

 4. #4
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Na ngriu gjaku ate nate! Rezultat i pabesuar, dhe asnjeri se priste!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Austri, incesti i ri shokon vendin
  Nga labja nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 09:13 PM
 2. Njeriu hardhucė” shokon prapė!
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-06-2011, 04:45 PM
 3. Rikthehet Uefa Champions Legue me dy takime e para
  Nga paolo maldini nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 22-02-2011, 02:47 PM
 4. Champions League: United pėrmbys Milanin
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2010, 03:18 PM
 5. UEFA Champions League 2007/2008
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 22-05-2008, 02:08 PM