Faleminderit!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Faleminderit!

  Receta Gatimi

  Sot eshte nje dite shume e bukur per mua…
  Te gjithe i duam gezimet,festat,perqafimet,por dhe dhuratat na lumturojne pa dyshim!
  Isha ende ne gjume kur degjoj trokitje ne deren e dhomes sime,
  njerezit e mi ishin aty,me uronin me zemer,me mbushen me perqafime dhe dhurata,nje menyre shume e bukur per tu zgjuar…
  ishte nje moment lumturie i pa parshkruar,njerzit e mij me te dashur ishin aty…..kushurinje e kushurira,me ishin mbledhur si c’do here tjeter,gjithe fare fisi im,
  shume zhurm shume urime,shume dashuri,por mungonte dikush qe me beri te qaj me ngasherim…
  babai im…..
  doja urimin e tij,e kerkoja me sy e zemer,gjithkund aty ne dhome,mungonte nuk ishte aty,
  se di,por vllai me kishte blere nje tufe trendafilash te bardhe,sepse e di qe me pelqejne shume,mora ere mes tyre,dhe ne nje moment ndjeva aromen e dikurshme te babit tim,
  e vendos serish fytyren mes trendafilave,e doja ate ere,ta ndjeja,e kerkoja,dhe e ndjeva,ere babi,mu kujtua si per cudi,
  kur isha me e vogel,me dhuronte shpesh trendafila te bardhe,dhe e humba veten pas eres se trendafilave qe kisha ne dore…
  me flisnin njerezit e mi…….une isha e zhytur aty mes aromes se luleve,dhe e falenderoja me vete,
  faleminderit babi qe je me mua,une e dija qe as sot nuk do te mungoje,ne gezimin tim,ju merrja ere luleve dhe lotet me pershkronin fytyren
  nena ime me kupton,gjithmone ma lehteson dhembjen,ta lem pak vetem vajzen tha,
  pasi iken te gjithe,u ula pertoke ne dhomen time dhe bertisja ku dhembja kafshonte buzen dhe lotet me lanin fytyren,
  per dreq nuk kam asnje foto te babait ne dhome,me jep dhembje nuk e shoh dot,fytyra e tij me torturon shuuuuuuuume,
  e doja ta shihja,e kerkoja,dhe e zhysja serish fytyren mes luleve,sepse nuk e di,sepse e gjeja aty,sa me shume nuhasja lulet aq me shume e ndjeja pran………
  ngriva per nje moment ashtu mes lotesh,se di cfare me ndryshoi ashtu,dhe u ngrita menjehere,
  bera nje dush qe me lehtesoi kaq shume….
  U riktheva me nje dershire per te bera gjera te mira,
  e di qe thell thell eshte babai im qe me largon lotet,dhe me bene te jem kaq energjike………
  vishem,pak me ndryshe se heret e tjera,sepse pervec se ditlindjes kisha dhe festen e mesuesit,dhe doja qe kete dite te jem mes ngjyrash dhe me e gjalleruar,
  i kushtoj vetes 30 minuta para pasqyres,si asnjehere tjeter,
  vesh nje fustan te kuq,me buzet e kuqe,kepuc te zeza dhe nje pallto te zeze,nje kombinim kuq e zi,qe me pelqente kaq shume,
  ne fytyre kisha nje buzeqeshje,dhe ndihesha mire me veten time…
  dola nga dhoma dhe te gjithe me shihnin me habi…..
  mami sic thot gjithmon,hahahahahha
  vajza ime eshte si deti,ndonjehere I kalojne dallget furijshem,e ndonjehere eshte e qete,keshtu qe mos u habisni,
  me komplimentuan te gjithe,dhe ndihesha mire,
  per te filluar diten mes “te vegjelve te mij,
  merrja frym thelle…..dhe ndihesha mire,
  shkoj ne pune dhe urojme si staf njeri tjetrin,me urojne dhe dite
  sa hyj tek klasa ime……nxenesit me vijne te gjithe ashtu me vrull dhe me perqafojne,
  nuk ka gezim me te madhe……nje ndjenje e pa imagjinueshme,
  me mbushin me lule dhe dhurata dhe ndihesha si ne qiellin e 7

  isha kaq e lumtur sa nuk di ta pershkruaj kete ndjesi…..
  dhe ashtu sic ishim u nisem ,kishim prontuar nje kokteil ne nje lokal ne qytet,
  shkoj dhe i shoh fytyrat e tyre te lumtura,qe i adhuroja pa mas……..
  pas meje vjen nje djale, personi qe na eshte caktuar si kontroll ne shkollen tone per nje jave…..
  Pershendetje zonjusha!....Gezuar ditelindjen dhe festen e mesuesit,…
  Kthehem dhe e pershendes,me nje faleminderit te zbehur…
  Me lejoni t’ju komplimentoj per lookun tuaj!...
  Jeni bere shume e bukur sot…..
  Buzeqesh ashtu si me zor dhe serisht i them nje faleminderit!
  Me shihte nga koka tek kembet,dhe shikimi I tij me vinte shume ne siklet,aq sa gjeta serisht nje justifikim per tu larguar,
  Bezdi e madhe mendoja,gjate gjithe kohes me veshtronte pa I larguar syt,dhe ndihesha me keq nuk kishte ku te shkonte….
  E humbur mes gezimit te “femijeve te mij”,filloj dhe luaj me ta,ndihem kaq mire pas tyre ,dhe mes kolegeve te mije,qe hera heres me ngacmonin me batutat e tyre,ndonjehere shkepusja syt,dhe shihja ate personin qe me shihte,as nuk e kuptoja se si,me nje buzeqeshje nen buze,qe me bezdsite kaq shume,
  Nuk te le njeri mendoja,te kalosh dicka te bukur,por I ngulin syt dhe nuk I heqin me…….
  U ula ne nje cep te tavolines dhe hap lap-topin tim,ti hedh shpejt nje sy mendova,dhe zemra bente bam,
  Shoh shume urime,qe me ringjellen,qe me gezuan pa mas,fytyra ime ne ate moment perngjante me nje njeri super super te lumtur,
  nje inbox qe me lumturoi shpirtin zemren,e gjithcka te gjalle ne trupin tim,
  urime qe ma lumturuan diten edhe me shume,
  sa bukur eshte mendoja,ja pse duhen ditelindjet dhe festat,te zgjasin jeten…
  fjalet e bukura te ringjellin shpirtin,dhe mund te them se deri ne kete moment qe po shkruaj fytyra ime shkelqen nga nje lumturi e pa pershkruar,
  dhe kjo fal dashurise,miqesise,gezimit dhe dhuratave qe e mbushin gjithe personin tend,me JETE!

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Urime, me behet qefi qe ia paske kaluar bukur sot, keshtu ja kalofsh perdit

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  uaaaaaaaa shume faleminderit!

  nuk e prisja prej teje,

  jo per gje,por gjithmone me ke kundershtuar!

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  uaaaaaaaa shume faleminderit!

  nuk e prisja prej teje,

  jo per gje,por gjithmone me ke kundershtuar!
  Se te kundershtoj nuk do te thote se nuk dua te jesh e lumtur, dhe e gezuar

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Faleminderit !

  te njejten gje uroj dhe une per ty....te kesh vec gezim dhe lumturi......

 6. #6
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Faleminderit.

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  te lutem!

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Urime edhe 1 her

  Me vjen mire qe ke kaluar mire sot

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Urime edhe 1 her

  Me vjen mire qe ke kaluar mire sot
  Faleminderit! dhe prej teje

 10. #10
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  erinda shume urime...dhe vertet shume i bukur dhe i ndjere shkrimi...komplimenti

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  erinda shume urime...dhe vertet shume i bukur dhe i ndjere shkrimi...komplimenti
  Faleminderit Nerti,

  te pershendes!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Falendero dike. Faleminderit...
  Nga argjiro nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 12-11-2013, 03:24 PM
 2. Lirenti.com 7 Vjeē! - Urime dhe Faleminderit!
  Nga Administratori nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-12-2012, 10:42 AM
 3. Faleminderit Stafit
  Nga mimoza gjonaj nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 04:14 PM
 4. Shopping? Jo, faleminderit! Dyqanet Ne Tirane Drejt Falimentimit
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2010, 05:33 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 04:20 PM